Chlapi neblázněte! Pět mrtvých za Velikonoce…

vydáno 14. 4. 2009

Nejsou to příjemné zprávy, které nám nabízejí deníky a jejich weby: během Velikonoc zahynulo na českých silnicích 12 lidí, z toho pět motorkářů.

Nejsou to příjemné zprávy, které nám nabízejí deníky a jejich weby: během Velikonoc zahynulo na českých silnicích 12 lidí, z toho pět motorkářů. Mrazilo mne při čtení těch zpráv… Chápu, že jsme přes zimu všichni nadržení, ale vždyť i při Velké ceně jsou napřed volné tréninky a před závodem zahřívací trénink (warm-up) a pak těsně před startem ještě zahřívací kolo – proč to neděláte taky? Proč hned bezhlavě na plný plyn? Když nám přes zimu ochably reflexy a vypařily se návyky?! A když pak čtu, že se zabila holka na čtyřkolce, tak si říkám – proboha, vždyť ty quady jsou vratké, to se ví od začátku, nenechávejte na tom bláznit nezkušený holky! Je to tak každý rok a žádné mentorování nepomáhá, bohužel. Vy, co se nemůžete udržet, tak aspoň využívejte každé možnosti ke svezení na okruhu, tam můžete dávat plyn do aleluja a nikomu to nezpůsobí běhání mrazu po zádech. Rozumíme si?

Váš Petr Hájek


Diskuze k článku

Roseman 15. 4. 2009
Strucne, vystizne... Bohuzel, je to tak. Kluci a holky, neblbnete, at se neco nezvrtne a muzete si uzivat jeste hooodne dlouho!

wencza 15. 4. 2009
5 mrtvych... chlapi to je des! davejte bacha ;-) myslim ze cislo mluvi za vsechno... :'( tak davejte bacha a mnoho km bez nehod! ;-)

Lucie 15. 4. 2009
Denně potkávám spoustu bláznů, kteří jezdí, co to dá, bez helmy, v kraťasech, s pipinou v lodičkách a sukni za sebou. Tihle bezmozci si ortel smrti podepisují dobrovolně.

Venca 18. 4. 2009
Je tolik lidí se zdravotním postižením, třeba vozíčkáři, nebo slepí atd. Co by dali za to, aby byli zdraví a kdyby se uzdravili, tak by si toho zdraví opravdu vážili. Vy ho máte a nevážíte si ho a děláte všechno proto abyste na tom vozíku, v tom lepším případě, skončili. Sám jezdím na motorce, motorka je krásná věc, ale taky si na ní můžete škaredě ublížit. Venca.T@seznam.cz

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2024
  • Motorbike 4/2024
  • Motorbike 3/2024
  • Motorbike 1-2/2024
  • Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024

Příspěvky motorkářů

Euro Bike Fest
před 2 dny ve 23:43
EURO BIKE FEST 2024
MotoLife
před 2 dny ve 23:35
Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce, ale zranění nejsou vážná. Podle policie se nehoda stala na uzavřeném sportovním okruhu.
Všechny příspěvky ...