Výstava motorek v Holešovicích začíná 6. března

vydáno 7. 2. 2014, text PR

Už za pár dnů v Praze vypuknou velké oslavy. Na výstavišti v pražských Holešovicích se bude od čtvrtka 6. do neděle 9. března opět konat tradiční veletrh Motocykl a s ním i největší česká soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb Bohemian Custom Bike 2014. Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek a příslušenství se letos koná už po osmnácté a BCB oslaví kulatou desítku!

Již teď je jasné, že se do pražských Holešovic chystá podstatně více vystavovatelů z české motocyklové scény než v minulých dvou letech. Těšte se proto na expozice téměř 150 vystavovatelů na ploše přes 15 000 m2. Uvidíte více než 500 motocyklů! Návštěvníky nejvíce logicky zajímají „značky“. Pak vězte, že v Holešovicích bude kolem třiceti značek v čele se špičkami motocyklového trhu. Ducati představí celou modelovou řadu pro rok 2014 a s novinkami se pochlubí i BMW, MV Agusta, Yamaha, Suzuki, KTM, Husqvarna, Benelli, Bimota, Harley-Davidson, Victory a spousta dalších.


Návštěvníci uvidí také netradiční a exkluzivní motocyklové značky jako britský Norton, americký Boss Hoss (motocykly s motory Chevy V8), Cleveland Cyclewerks, německý Thunderbike atd. Asi nejočekávanější událostí bude první veřejné představení nové modelové řady motocyklů Indian a slavnostní vstup této značky po sedmdesáti letech znovu na český trh. S tím bude spojena i jedinečná chronologická výstava motocyklových veteránů a klasiků značky Indian, včetně unikátních závodních speciálů.


Bohemian Custom Bike oslaví desáté výročí

BCB 2014 bude letos obzvláště lákavý a plný zajímavých českých premiér ze scény unikátních zakázkových motocyklů. Kromě velké soutěžní části, ve které se motocykly utkají v sedmi základních a třech doplňkových kategoriích, bude letos patřit velký prostor těm nejúspěšnějším českým úpravcům za uplynulých deset let konání akce.


Chybět nebude výstava historických amerických motocyklů. Jediné velké setkání mistrů americké retuše, Airbrush Art Festival 2014 spojené s mezinárodní soutěží v bodypaintingu, Pole Dance Battle 2014 – páteční klání v tancích u tyče, prezentace dragsterových speciálů, amerických hot rodů, či strojů a jezdců v poslední době tolik atraktivního flat tracku – americké ploché dráhy.


Na svůj druhý ročník se také chystá divácky velmi atraktivní soutěž Custom Live 2014 – stavění motocyklů na čas přímo před zraky diváků. Letos si to proti sobě rozdají tři týmy na třech pódiích. K tomu samozřejmě různé workshopy a besedy se staviteli, představení novinek, módní přehlídky motocyklového oblečení, koncerty hudebních skupin.


Z největších zajímavostí rozhodně nelze opomenout předvedení nejrychlejšího českého motocyklu současnosti, rychlostního speciálu Puma Oty Knebla, či velkou veřejnou premiéru prvního elektrického customu na světě nazvaného Blue Electra, který postavil Milan Hájek ve spolupráci se strojní fakultou univerzity v Plzni.


Pro návštěvníky je přichystána spousta soutěží. Hlavní cenou bude tentokrát nový skútr Modena 125, který můžete vyhrát za SMS v hodnotě pouhých 6 korun. Více na www.motocykl-praha.cz, www.bcbike.cz či Facebook Veletrh Motocykl.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Výstava MOTOCYKL PRAHA 2023
  • Výsledky ankety Motocykl roku 2023
  • Motorbike 3/2023
  • MOTOCYKL 2023 – výstava v Praze již začátkem března
  • Motorbike 2/2023

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
12. března v 20:52
Český výrobce GOODPED představil výkonný elektrický moped mopedix Electrix
MotoLife
5. března
Výstava Motocykl 2023 je za námi...  článek  o výstavě najdeš na www.motolife.cz/.../vystava-motocykl-praha-2023-clanek-45fb
David Kasl
5. března
0
Celkem smutný, že se nedokážete ani slovem zmínit o české novince v kategorii mopedů - značce mopedix. Užijte si čínskou vlnu, stojí jistě za to 👍🏻
MotoLife
4. března
Motocyklem roku 2023 se stal sportovní skútr Honda Forza 350. Jaké stroje zvítězily v jednotlivých kategoriích se dozvíš na  www.motolife.cz/.../vysledky-ankety-motocykl-roku-2023-clanek-45fa
Časopis Motorbike
1. března
Motorbike 3/2023
Do jara zbývá ještě kousek, ale březnové vydání Motorbike a jeho 120 stran je už tady! Víc na www.motolife.cz/.../motorbike-3-2023-motorbike-45f9
Všechny příspěvky ...