Čeká nás Reflexní víkend

vydáno 29. 5. 2008, text Torm

Po minulém víkendu, kde bilance nehodovosti a umrtí motorkářů kriticky narostla, se zrodila myšlenka "Reflexního víkendu", která by měla zamezit,aby se neopakoval černý květnový víkend, při kterém na českých silnicích zhaslo pět životů v sedle jednostopého vozidla. Bude mít taková akce smysl?

Zvýšit svou pasivní bezpečnost obléknutím reflexní vesty má určitě smysl. Cena je minimální oproti lidskému životu. Mnoho lidí akci podpoří, mnozí ani o ní vedět nebudou a bude zde i skupina lidí, které bude vadit, že si pokazí image nasazením reflexní pitomosti, protože "já to nepotřebuji". Nehody motorkářů zapřičiňují jak sami motorkáři svou bezohlednou jízdou, tak i řidiči automobilů, kteří vás jednoduše přehlídnou a neštěstí je na světě. Nikdo nejspíš nebude jezdit ve vestě celý den, ale při snížené viditelnosti, nebo průjezdem města a v neposlední řadě ve tmě má reflexní vesta nepostradatelnou funkci. V Anglii je již běžný způsob, že si motorkář při blouděním městem oblékne vestu, aby nebyl v provozu šedou myší, která jde lehce přehlédnout. Doufejme, že akce s názvem "Reflexní víkend" bude mít smysl a opět se všichni můžeme sejít u nedělní kofoly při vyjíždkách.


Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Drnovy testy z pravěku - Yamaha FZS 600 S Fazer
  • Drnovy testy z pravěku - Honda CBR 600 F
  • (Ne)poznané zaujímavosti Ducati - MONSTER, STREETFIGHTER, HYPERMOTARD & DIAVEL
  • Motorbike 7-8/2021
  • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Luis d'Antin MotoGP

Příspěvky motorkářů

Miluju motorky
před 2 dny ve 23:05
Druhý diel z edície - Drnovy testy z pravěku, dnes Yamaha FZS 600 S Fazer!

"Vzali šestku motor z Thunder Cata, kolem svařili rám z ocelových trubek, a kolik to udělalo parády..."

#serimotostories #milujumotorky
Časopis Motorbike
před 2 dny v 16:21
MOTORBIKE 7-8/2021
Léto budiž pochváleno a s ním i prázdniny, dovolené, no prostě relax . Abyste se, třeba večer nebo když bude pršet, v době volna nenudili, je tu pro vás prázdninové vydání časopisu Motorbike. A protože jde o letní dvojčíslo, připravili jsme vydání rozšířené, tedy bezmála 150 stran! . Co na nich najdete? Především testy 16 motocyklů a skútrů , od superbiků přes nakedy po klasiku, od městských přibližovadel po cestovní endura. A samozřejmě i spoustu dalšího...
www.motolife.cz/.../motorbike-7-2021-motorbike-45c2
Miluju motorky
před 8 dny ve 14:34
Yamaha Motors oznamuje cíl celkové neutrality uhlíku do roku 2050!

Po přezkoumání plánu, který byl původně formulován v roce 2018, nyní japonský výrobce doufá, že do roku 2050 dosáhne úplné uhlíkové neutrality ve všech svých obchodních praktikách.

Znamená to, že jsou na cestě nové motocykly Yamaha? Jedním slovem ano. Japonský gigant konkrétně říká, že budou navrhovat nové formy mobility jedinečné pro Yamaha Motors.

Zdroje: https://www.rideapart.com/, https://www.rideapart.com/news/

#serimotostories #milujumotorky
Miluju motorky
před 9 dny v 10:51
Společnost WMC ukazuje své plány pro běžný provoz na koncepčních výkresech!

Nové náčrty společnosti ukazují aerodynamický potenciál použitelný i pro běžný provoz. O plánech White Motorcycle Concepts se svým radikálním elektrickým WMC250EV jsme již informovali. Nyní nám firma poskytla pohled na designové náčrtky určené k ilustraci toho, jak by mohly být navrženy silniční stroje kolem jejího kanálu „V-Air“.

Zdroje: https://www.cycleworld.com

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...