Megasraz BMW v Ga-Pa již tento víkend

vydáno 30. 6. 2016, text Jan Rameš, TZ, foto BMW

Příznivci modrobílé vrtule tuhle akci musejí navštívit aspoň jednou za život. Tedy, je celkem pravděpodobné, že se do Garmisch-Partenkirchenu budou rádi vracet. Letos mohou BMW Motorrad Days spojit s výletem do nejvýše položeného muzea motocyklů v Evropě.

Letošní ročník tohoto megasrazu, kdy se ve známém horském středisku s úchvatnými scenériemi, kam se člověk podívá, první červencový víkend nedá narazit na jiný motocykl než BMW, proběhne již po šestnácté. Předpověď počasí je typicky alpská, vypadá to na střídání pěkného počasí s přeháňkami, což je asi nejlepší varianta. Zažili jsme třicítky vedra i celovíkendových 12 stupňů a déšť, letošní počásko vypadá skoro jako ideál.

Co vás v Ga-Pa čeká? Tak především vstup zdarma, akorát v obrovském kempu, s německou precizností vybaveném veškerým potřebným sociálním zařízením, zaplatíte za stan 7,5 eura. Všechno ostatní platí BMW. Program je klasicky mega nabitý. Na asfaltové ploše vás čekají kaskadérská vystoupení, v obchodní zóně stánky šikovných úpravců, nechybí motorsport či přednášky cestovatelů. Nedílnou součástí jsou potom testovací jízdy na silnici i v terénu, tradiční podívanou připraví v sobotu po poledni spanilá jízda městem, na jedné z ulic proběhne odpoledne Boxer Sprint a letošní novinkou by měla být mobilní Stěna smrti. Každý večer se můžete těšit na dlouhou párty v obrovském stanu, a jen tak mimochodem, v pátek i v sobotu se večer vyhlašuje tombola, kde jsou hlavními cenami nové motocykly. Prostě mega akce, jak se patří.

Je více než pravděpodobné, že vzhledem k následujícím volným dnům čeští návštěvníci využijí příležitosti a v Alpách ještě chvíli pobudou. Potom musíme doporučit návštěvu nového motocyklového muzea, a to ne jen tak ledasjakého. Pod názvem Top Mountain Crosspoint se skrývá moderní komplex, jehož součástí je nejvýše položené muzeum motocyklů v Evropě, je to tady 2175 metrů nad mořem. Ehm, a kde že? Na úpatí jedné z nejoblíbenějších rakouských vysokohorských silnic na Timmelsjochpassu, kam je to z Garmische cca 130 km. Značka BMW je partnerem tohoto komplexu, a tak nepřekvapí, že i v expozici muzea, vystavujícího na ploše 3000 metrů čtverečních kolem 170 exponátů, jsou motocykly s modrobílou vrtulí bohatě zastoupeny. Vstupné je 10 éček.Přečtěte si také

BMW Motorrad Days 2016  10. 7. 2016  

Další iČMN články

 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
 • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu
 • Šeri testuje - Yamaha MT-09

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 5 hodinami
Vzpomínka na poslední závod "Okruhu Stanislava Maliny" v roce 1975 vyplňuje další dílek v mozaice historie silničních závodů minulého století v Československu..
www.moto.cz/.../863-pisek-1975
Motocyklová asociace ČR
před 15 hodinami
Policejní hlídka chtěla zastavit k silniční kontrole motorkáře, kterému předtím radarem naměřila rychlost přes 200 km/hod. Následná honička skončila smrtí motorkáře.
Časopis Motorbike
před 24 hodinami
MOTO ITALIA s.r.o. slaví 20 let zastupování značky Ducati v České republice a chystá jaro plné předváděcích akcí! DUCATI SEASON OPENING otevře sezónu na dealerstvích v sobotu 24. dubna. DUCATI TOUR - 12. ročník seriálu testovacích dnů Ducati. Od konce dubna do začátku června vždy v sobotu.
Ducati Multistrada Experience, 3 dny zaměřené výhradně na Multistrady. Jako bonus tradiční okruhový DUCATI DEN v Mostě.
Bikes.cz
před 4 dny ve 22:46
Filip Tichý představil Aprilia Tuono 660 s ovladatelností stopětadvacítky a sílou litru! Technická data k motorce najdeš na bikes.cz: https://www.bikes.cz/2021/aprilia-tuono-660
Všechny příspěvky ...