Megasraz BMW v Ga-Pa již tento víkend

vydáno 30. 6. 2016, text Jan Rameš, TZ, foto BMW

Příznivci modrobílé vrtule tuhle akci musejí navštívit aspoň jednou za život. Tedy, je celkem pravděpodobné, že se do Garmisch-Partenkirchenu budou rádi vracet. Letos mohou BMW Motorrad Days spojit s výletem do nejvýše položeného muzea motocyklů v Evropě.

Letošní ročník tohoto megasrazu, kdy se ve známém horském středisku s úchvatnými scenériemi, kam se člověk podívá, první červencový víkend nedá narazit na jiný motocykl než BMW, proběhne již po šestnácté. Předpověď počasí je typicky alpská, vypadá to na střídání pěkného počasí s přeháňkami, což je asi nejlepší varianta. Zažili jsme třicítky vedra i celovíkendových 12 stupňů a déšť, letošní počásko vypadá skoro jako ideál.

Co vás v Ga-Pa čeká? Tak především vstup zdarma, akorát v obrovském kempu, s německou precizností vybaveném veškerým potřebným sociálním zařízením, zaplatíte za stan 7,5 eura. Všechno ostatní platí BMW. Program je klasicky mega nabitý. Na asfaltové ploše vás čekají kaskadérská vystoupení, v obchodní zóně stánky šikovných úpravců, nechybí motorsport či přednášky cestovatelů. Nedílnou součástí jsou potom testovací jízdy na silnici i v terénu, tradiční podívanou připraví v sobotu po poledni spanilá jízda městem, na jedné z ulic proběhne odpoledne Boxer Sprint a letošní novinkou by měla být mobilní Stěna smrti. Každý večer se můžete těšit na dlouhou párty v obrovském stanu, a jen tak mimochodem, v pátek i v sobotu se večer vyhlašuje tombola, kde jsou hlavními cenami nové motocykly. Prostě mega akce, jak se patří.

Je více než pravděpodobné, že vzhledem k následujícím volným dnům čeští návštěvníci využijí příležitosti a v Alpách ještě chvíli pobudou. Potom musíme doporučit návštěvu nového motocyklového muzea, a to ne jen tak ledasjakého. Pod názvem Top Mountain Crosspoint se skrývá moderní komplex, jehož součástí je nejvýše položené muzeum motocyklů v Evropě, je to tady 2175 metrů nad mořem. Ehm, a kde že? Na úpatí jedné z nejoblíbenějších rakouských vysokohorských silnic na Timmelsjochpassu, kam je to z Garmische cca 130 km. Značka BMW je partnerem tohoto komplexu, a tak nepřekvapí, že i v expozici muzea, vystavujícího na ploše 3000 metrů čtverečních kolem 170 exponátů, jsou motocykly s modrobílou vrtulí bohatě zastoupeny. Vstupné je 10 éček.Přečtěte si také

BMW Motorrad Days 2016  10. 7. 2016  

Další iČMN články

  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • 15 ročník výstavy přestaveb Bohemian Custom Bike
  • MOTO VÝSTAVA LIBEREC 2019

Články na MotoLife

  • Motorbike 9/2023
  • Motorbike 7-8/2023
  • Motorbike 6/2023
  • Motorbike 5/2023
  • Motorbike 4/2023

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

MotoRoute
28. srpna
Postupně upřesňujeme program 18. setkání MotoRoute. Těš se na skvělé motocestovatelské přednášky, workshopy, testování motorek, tajný závod atd. Více tady: www.motoroute.cz/.../...etkani-motoroute-2023.aspx
Magazín Motoroute
14. srpna
Už máš magazín MotoRoute 4/2023? 
Opět je tu 96 stran čtení o motorkách a cestování. 
✅ Podrobnosti o čísle tady: shop.motoroute.cz/.../43-motoroute-2023--c-4.aspx
Najdete ho na stáncích PNS, ale raději si ho předplaťte!
✅ Předplatné tady: shop.motoroute.cz/produkt/23-predplatne.aspx
✅ On-line verze na http://www.motorouteklub.cz nebo http://www.digiport.cz
MotoLife
3. srpna
Masarykův okruh má nového majitele.
Areál Masarykova okruhu včetně závodní dráhy, polygonu a hotelu GRID převzala společnost SHAKAI podnikatele a investora Karla Hubáčka. Počítá se zachováním současných aktivit v areálu a s jeho dalším rozvojem. Karel Hubáček areál včetně pozemků koupil od společnosti A.B.R. HOLDING a.s. a Karla Abrahama, který areál ovládal od roku 2005. Výši transakce podnikatelé nezveřejnili.
Všechny příspěvky ...