Road Racing Free party Hořice 2020 byla vskutku vydařená akcička!

vydáno 26. 8. 2020, text kosak94

V sobotu 22.8.2020 se v Hořicích konala moto akce na počest všech milovníků motocyklových závodů, kterým koronavirová situace vzala v této sezóně možnost účastnit se.
Sešli se zde jezdci, traťáci, fanoušci a zkrátka všichni, kteří milují tento krásný sport.

Organizátoři si dali opravdu záležet. I když měla akce tento rok premiéru, vydařilo se vše na sto procent. Dokonce i počasí.

Kde jinde začít než v depu
– pořadatelé rozdali instrukce, památní plakety a podpisové karty jezdců, aby si měli fanoušci na čem odnést podpis svého šampióna. Po společném focení na startovním roštu vyrazili všichni účastníci se svými stroji na spanilou jízdu na místním legendárním okruhu.

Na vše dohlížela PČR, která celou kolonu dovedla až na nádvoří místního zámku, kde se nachází zbrusu nové muzeum věnované závodům na přírodních tratích a 300 zatáčkám Gustava Havla. Návštěvu vřele doporučuji.

Na nádvoří proběhla autogramiáda a focení současných i bývalých jezdců. Nechyběla jména jako Marek Červený, Michal Prášek, Petr Najman, hořický matador Olda Podlipný a spousty dalších skvělých borců nejen z Čech. Například Daniel Zornweg a Laurent Hoffman, kteří dorazili z opravdu velké dálky.

Další část programu se odehrávala na náměstí, kde byla k vidění výstava krásných veteránů nebo například závody Pitbiků Pierra Coppy, které ovládl Michal Prášek. Nutno dodat, že to byla velice těsná výhra. Druhé místo totiž obsadil mlaďoučký supertalent Jakub Horyna (13).

 

Po skončení druhé části programu se účastníci přesunuli zpět na nádvoří zámku, kde poctivě dodržovali pitný režim až do večerních hodin. A právě tady jste mohli přisednou k těm borcům, kteří si to mezi barákama ženou na plný plyn, až se tají dech. Dát si nimi do trumpety a poznat je i z té druhé stránky.

Celý večer na plátno promítali fotky a filmy ze závodů od Larryho (Ladislav Kočí) a atmosféru doplňoval Joska Kubíček, který zpovídal jezdce. Těžko říct jestli to v pozdějších hodinách činilo větší problémy Joskovi nebo jezdcům.

Závěrem bych rád poděkoval všem pořadatelům za skvěle odvedenou práci.
Bylo vidět, že do akce dali velký kus srdíčka.

 

A ty díky myslím opravdu upřímně. Podcenil jsem tentokrát kombinaci vedra, přísunu tekutin, nedostatku jídla a únavy. Výsledkem byl menší kolaps. Samozřejmně schválně, abych prověřil ochotu a připravenost pořadatelů.
Prošli na jedničku a jsem jejich velkým dlužníkem! 

Ale teď vážně. Velký dík a příště v Hořicích snad už v závodním duchu!Diskuze k článku


Další články z rubriky

  • Matěj Vít – 600 ccm Czech Champion 2021
  • Špeciálne farby MotoGP - 2010 až 2021
  • Špeciálne farby MotoGP - 2003 až 2009

Kam dál

  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 6/2024
  • Motorbike 5/2024