BMW angažovalo Rolanda Sandse

vydáno 1. 7. 2013, text Jan Rameš, foto BMW

Bílomodrá vrtule letos slaví 90 let své existence (tedy jako motorek, ne celé firmy) a je nad slunce jasné, že se dají očekávat velké věci. Na podzim značka v Kolíně nad Rýnem avizovala, že nás ještě čeká speciální výroční model, vzduchem chlazený boxer, a kdo ví, jestli náhodou nebude vycházet z téhle oranžové nádhery nazvané Concept Ninety, vyrobené slavným americkým customizérem Rolandem Sandsem!

O unikátních výtvorech tohoto bývalého závodníka jsme psali již mnohokrát, ovšem v naprosté většině šlo o přestavěné Haryky či Victory, a teď prásk, sportovní Bávo! Ale tipnul bych si, že tohle Rolanda mohlo, vzhledem k jeho minulosti, hodně bavit.
Bavoři neslaví jen devět dekád BMW Motorrad, nýbrž i čtyřicet let od prvního superbiku téhle značky, modelu R 90 S. A právě jako reminiscence na tuhle legendu je Concept Ninety udělaný, což je vidět na první pohled v lakování Daytona Orange a malé polokapotce, v níž ovšem místo halogenu najdeme schované LED diody. Po technické stránce spolu samozřejmě oba stroje nemají pranic společného, tedy kromě druhu motoru, vzduchem chlazeného boxeru.
O Rolandu Sandsovi je známo, že pro něj je funkce na stejné úrovni jako vzhled, čili on přestavuje motorky ne proto, aby dobře vypadaly, nýbrž proto, aby dobře vypadaly PLUS se na nich jezdilo lépe než v sériové verzi. Čili kromě designových blbinek, jako je právě polokapotka, nádrž a prdelka plus nějaké ty frézované kryty hlav a čela motoru nebo podobně řešená kola, tady najdeme to nejlepší, co si na motorku můžete vymyslet, kompletní odpružení Öhlins závodního typu nebo radiální Bremba poslední generace. Tohle má být motorka na ježdění, nejen na koukání, a my bychom si skoro vsadili desetikačku, že právě na tomhle základě bude ten nový avizovaný výroční speciální model udělaný.


Další články z archivu

 • iCMN má nový kabát
 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • Nedožitých 20 let ČMN

Články na MotoLife

 • Šeri - HJC RPHA 11 s vlastným dizajnom
 • Novinka 2021 - Honda CRF1100L Africa Twin
 • Motorbike 10/2020
 • Šeri testuje - Triumph Bonneville T120
 • Novinka 2021 - Honda CBR650R

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 2 dny v 10:11
Jonathan Rea se pošesté v řadě stal mistrem světa superbiků!
Jaroslav Šíma
před 3 dny ve 12:11
Pozvánka na expozici Jardy Šímy - Motocykly s vůní dálek v Muzeu motocyklů značky JAWA - Rabakov
Moto.cz
před 5 dny ve 20:44
Tovární jezdec Yamahy Valentino Rossi se tento víkend nezúčastní Velké ceny Aragonie, jelikož má potvrzený test na COVID-19
Motocyklová asociace ČR
před 5 dny v 15:46
Jak hodnotíme novou kampaň pojišťoven? Každý takový počin je chvályhodný, a pokud vzbudí pozornost i na pár vteřin, je to dobře.

K tomuto videu sedí nedávná situace, kdy mladá řidička špatně najela na dálnici, tak se otočila a protisměrem se vracela zpět, kde na ni vyjela. Pokud tohle někdo pouští do provozu bez mozku, je na vině předně policie a úřady s autoškolami. Takoví lidé totiž nemají na silnici co dělat!
Všechny příspěvky ...