Itálie mezi kapkami deště

vydáno 13. 6. 2013, text Ivo Helikar, foto Ivo

Aprilii a Moto Guzzi má ve svém portfoliu společnost z Bikecentra branické Vrbovky a právě Kořenov patří k této firmě už tak trochu tradičně. Nejprve byly na čtvrtek připraveny jízdy pro novináře, později se dostalo i na zájemce ze strany veřejnosti. Jenže počasí si tentokrát postavilo hlavu.


Nakonec to dopadlo nejlépe, jak jen to za daných okolností šlo. Kořenovu a jeho okolí se déšť do určité míry vyhýbal, a tak mohli jezdci vyrazit do zatáček horských silniček v okolí, i když to chvílemi vypadalo, že se něco podobného snad ani nemůže povést.

Šlo hlavně o to, neztratit předčasně nervy. Když jsem ve čtvrtek ráno vyrážel z Prahy směrem na Tanvald, lilo jako z konve a hladiny řek začaly stoupat. Navíc předpověď počasí slibovala to nejhorší právě pro Liberecký kraj. Ovšem u Benátek nad Jizerou už nepršelo a někde kolem Mnichova Hradiště silnice dokonce oschla. Nepršelo ani během zbylých kilometrů. Za odměnu na nás čekaly připravené motocykly obou značek na parkovišti před hotelem, v němž našli příznivci své zázemí. Na výběr bylo vše, překvapilo mě například, že importér dovezl nejen letošní novinku, Moto Guzzi California 1400, ale dokonce nechal na zájemcích, jestli si budou chtít vyzkoušet verzi Touring ABS s kufry, nebo verzi Custom ABS bez kufrů. Dobrá zpráva byla, že ani jedna motorka nespadla. A také, že pršet během novinářského dne začalo až v pět odpoledne, kdy už se všechny stroje vrátily do garáže. V pátek během příjezdu milovníků značky sice lehce poprchávalo, ale jezdit se mohlo. Kolem čtvrté se dokonce ukázalo slunce. Na chvíli to vypadalo, že nastává ideální počasí, ale netrvalo příliš dlouho a déšť se vrátil ve větší intenzitě a pršet už nepřestalo. Do Kořenova však tentokrát dorazili jen ti opravdu skalní, a pak zájemci z okolí. Ti totiž mohli lépe odhadnout vývoj počasí. Hodně lidí dokonce nebylo předem zaregistrovaných, přesto se na ně dostalo, naopak někteří zaregistrovaní to raději vzdali. A dokonce nastal i případ, že si to nejprve jeden z přihlášených rozmluvil, v sobotu ráno mu to ale nedalo a přes své původní rozhodnutí přijel.

Podtrženo, sečteno, krásná akce, kterou ani počasí nemohlo zhatit. Prostě, když ji miluješ, není co řešit, abych parafrázoval jeden reklamní slogan a přenesl ho právě na dvě značky, které si svou výjimečností tuhle lásku fakt zaslouží. Doufejme, že se pořadatelé nenechají nepřející přírodou ovlivnit a příští rok se v Kořenově sejdeme znovu.Další články z archivu

 • iCMN má nový kabát
 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • Nedožitých 20 let ČMN

Články na MotoLife

 • Tesi H2 - nová přeplňovaná bestie od Bimoty
 • Šeri testuje - Honda CB1000R Neo Sports Cafe
 • Velká čtyřka - jeden za všechny, všichni na baterky
 • Nová trojice modelů CB500F, CBR500R a CB500X!
 • Filip Salač nahradí zraněného Hřavu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Bikes.cz
před 2 dny ve 20:43
Jawa v Indii úspěšnější než Harley? Harley-Davidson pomalu opouští největší světový trh.
Euro Bike Fest
před 2 dny v 16:47

EURO BIKE FEST 2020 (Official aftermovie)
Časopis Motorbike
před 4 dny ve 21:44
Milan Engel o řecké rally - "S výkonem jsem spokojený, samozřejmě by to mohlo být lepší, ale druhé místo je druhé místo..."
Všechny příspěvky ...