Vánoční Freeride párty

vydáno 24. 12. 2013, text Jan Rameš, foto David M. Bodlák a spol.

Každý rok přemýšlíme, co pro vás do posledního čísla vymyslíme za bejkárnu. Oblíbili jsme si terénní závody, protože v terénu skoro nikdo nejezdíme. Letos jsme sáhli po Freeridech od KTM. Komu sedne víc dvoutakt a komu čtyřtakt? Komu to bude jedno? A kdo si rozbije kokos na čemkoli?

Přestože akci prezentujeme jako vánoční Freeride párty, zbaběle jsme ji uspořádali těsně před Mikulášem, protože to byl až do Vánoc jediný termín, na kterém jsme se shodli, a navíc bylo hezky. Jenže nám tak trochu nedošlo, že když si zvolíme první slunečný den po propršeném víkendu, tak teploty nad nulou budou fajn pro naše kancelářská těla, ovšem méně fajn pro povrch. Ale nakonec toho bláta a vody nebylo až tolik…

Jako Ground Zero jsme zvolili tréninkovou trať, kterou používá Míra Lisý pro své bahenní kurzy Bezpečně na motorce, což je naprosto parádní jednoduchá úzkokolejka pro offroadové začátečníky, jeden sjezd, pár miniaturních skoků, prostě nic, co byste neprojeli na supersportu, kdyby vám nevadilo, že to v tom blátíčku budete asi tak osmnáctkrát za kolo sbírat. Míra tam byl celý den s námi také, vytyčil nám nejlepší trať a samozřejmě nás také řádně demotivoval, když se slovy „jéé novej frírajd puč mi to“ názorně předváděl, že co se nám blbě leze po čtyřech, jemu se lépe jezdí na motorce, a že dvě kola při jízdě po rovné ploše jsou zbytečnost.


Proč byla Helča za anděla a k čemu jí pomáhala křídla, proč Kamil jezdil po trati v silničním ohozu, kdo se zamaskoval za Zemana a kdo neodložil šéfovskou kravatu ani na trati? 

Koukněte na fotky, výsledky tohoto klání najdete v Českých motocyklových novinách č. 26 těsně po Vánocích, hned v pátek 27. prosince.Další články z archivu

 • iCMN má nový kabát
 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • Nedožitých 20 let ČMN

Články na MotoLife

 • Šeri - Durris Bikes
 • Šeri - HJC RPHA 11 s vlastným dizajnom
 • Novinka 2021 - Honda CRF1100L Africa Twin
 • Motorbike 10/2020
 • Šeri testuje - Triumph Bonneville T120

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
před 2 dny v 0:55
Dovozce strojů CFMOTO, firma Journeyman CZ, pro sezonu 2021 výrazně navyšuje nabídku motocyklů. K již zavedeným 3 modelům v kubatuře 650 ccm v čele s bestsellerem CFMOTO 650MT a letošní novince 300NK přibude kompletně nová modelová řada s označením CL-X.
Bikes.cz
před 2 dny v 0:17
❗️ Pepa Sršeň testuje Honda CRF 1100 Afrika Twin.
Bikes.cz
před 3 dny v 0:08
Kvůli Euro 5 zmizí některé modely z evropského trhu 👎
Všechny příspěvky ...