Ducatisté na párty uvítali nového Hypermotarda

vydáno 25. 3. 2013, text Honzis, foto Ducati, autor

V pátek 22. března v pražském klubu MeetFactory proběhla již třetí jarní Ducati párty, tentokráte nazvaná podle tří letošních novinek jako HyperParty.

HyperParty byla první oficiální příležitostí, kdy jste si mohli naživo v Česku prohlédnout hned všechny tři letošní Hyper stroje: standardního Hypermotarda, sportovní Hypermotard SP a cestovní Hyperstradu, jež by se však mnohem lépe dala charakterizovat jako "malá Multistrada" než jako "cestovní Hypermotard". Hyperbajky samozřejmě byly hlavním motivem večera, mohli jste si je na podstavcích prohlédnout ze všech stran, Hyperstradu, na níž Petr Portužák z Ducati efektně vjel doprostřed sálu, jste si potom mohli během celého večera i osedlat, plus nechyběla ani kulturní vložka v podobě mého krátkého výkladu o testování ve Španělsku.

Ovšem párty je párty, takže nemohla chybět zábava, kterou vtipně moderoval Tomáš Morávek z Oldies Radia. Nejprve kolem jednoho podpěrného sloupu na kluzké podlaze kroužil Míra Lisý na speciálně upraveném Monsteru 796 s padacím rámem, a tímto přítomné ducatisty pozval na své kurzy Bezpečně na motorce, a pak spustila kapela Darwin svou smršť revivalových fláků. Ta byla proložena kupříkladu módní přehlídkou firmy Diesel, jež minulý rok ve spolupráci s Ducati připravila temně zeleného Monstera, který také nesměl chybět (plus byl k vidění i Monster 696 ve výroční dvacetileté edici), či předáním zbrusu nového Monstera 696 panu Jaroslavu Blechovi, jenž motorku vyhrál na výstavě Motocykl. A také byla proložena tombolou. Na tu jste si mohli během večera koupit po stokoruně lístky, a na čtyři stovky ducatistů nakoupilo lupeny za 63 800 korun, které putovaly na výstavbu dětského hřiště v Dětském domově v Krásné Lípě u Rumburka, s nímž Moto Italia, dovozce Ducati, dlouhodobě spolupracuje (loni jela děcka, o něž běhěm prázdnin rodiče neprojevili zájem, k moři). Ovšem tato částka byla ještě neplánovaně navýšena: druhou cenou v tombole totiž bylo ježdění s Racetrackem v hodnotě 12 tisíc, a tuto cenu vyhrál muzikant z Darwinu, jenž však není motorkářem, a tak svou výhru postoupil dále. A začalo se dražit, kdo dá víc. Začínalo to stovkou, končilo na devíti tisících. Jakmile však nejúspěšnější dražitel vešel na pódium převzít svůj poukaz, nadhodil Tomáš Morávek, že tedy za deset tisíc, no a dražitel kontroval, že poukaz má cenu dvanácti tisíc, takže dvanáct. Takže děckám nakonec paní ředitelka, která na párty také byla, nakonec přivezla 75 800 korun!

Párty končila až kolem druhé ranní, motorky odsud jely do showroomu dovozce v pražské Olbrachtově ulici, kde si je můžete prohlédnout. A případně i zaplatit a odvézt, neboť všechny tři modely jsou odteď již oficiálně v prodeji.Další články z archivu

 • iCMN má nový kabát
 • 50 let řadových čtyřválců Honda
 • Nedožitých 20 let ČMN

Články na MotoLife

 • Šeri - HJC RPHA 11 s vlastným dizajnom
 • Novinka 2021 - Honda CRF1100L Africa Twin
 • Motorbike 10/2020
 • Šeri testuje - Triumph Bonneville T120
 • Novinka 2021 - Honda CBR650R

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 2 dny v 10:11
Jonathan Rea se pošesté v řadě stal mistrem světa superbiků!
Jaroslav Šíma
před 3 dny ve 12:11
Pozvánka na expozici Jardy Šímy - Motocykly s vůní dálek v Muzeu motocyklů značky JAWA - Rabakov
Moto.cz
před 5 dny ve 20:44
Tovární jezdec Yamahy Valentino Rossi se tento víkend nezúčastní Velké ceny Aragonie, jelikož má potvrzený test na COVID-19
Motocyklová asociace ČR
před 5 dny v 15:46
Jak hodnotíme novou kampaň pojišťoven? Každý takový počin je chvályhodný, a pokud vzbudí pozornost i na pár vteřin, je to dobře.

K tomuto videu sedí nedávná situace, kdy mladá řidička špatně najela na dálnici, tak se otočila a protisměrem se vracela zpět, kde na ni vyjela. Pokud tohle někdo pouští do provozu bez mozku, je na vině předně policie a úřady s autoškolami. Takoví lidé totiž nemají na silnici co dělat!
Všechny příspěvky ...