Dobrodružství ve Venezuele

vydáno 9. 8. 2008, text -rk-, foto Benka Pulko

Čekání na motorku a venezuelské eskapády

Po 25 denním čekání mi konečně byla předána motorka. Konečně jsem se mohla vydat na cestu do deštného pralesa. Nemohla jsem se dočkat. Popravdě řečeno moje zkušenost s džunglí byla hrozná. Tak špatná, že o tom nejsem schopná zpětně ani přemýšlet. Začalo to poměrně dobře. Pilot Cesny mně vzal na prohlídku některých neproniknutelných částí pralesa – a z pohledu spolucestujícího to byly krásné scenérie. Jenom moji mámu vystrašily mé pilotní zážitky poté co jsem již na Floridě absolvovala paragliding.

Rozhodla jsem se navštívit prales sama, bez cestovky a hordy turistů. Bylo mi řečeno, že potřebuju průvodce. Bohužel můj Venezuelský turistický průvodce se stal mojí noční můrou. Poté co jsem nebyla spokojena s jeho výkladem, začal mne obtěžovat drogami. Pokaždé když jsem něco vypila, začalo mi být nevolno. Nebezpečně jsem onemocněla. Byla jsem také vhodným cílem pro hmyz, který kladl vajíčka pod mou kůži. Místní Indiáni mi pomohli se této nemoci zbavit a dopravit mne do civilizace. Po týdnu jsem se mohla již znovu posadit na motorku. A byla jsem šťastná že jsem se zbavila svého průvodce.

Ve Venezuele jsem se podruhé vybourala (očividně to musím dělat každých 6 měsíců). Bylo to na cestě k civilizaci z deštného pralesa. V květnu jsem přijela do Los Roques. Již dlouho jsem si přála strávit své narozeniny na opuštěném ostrově uprostřed země nikoho. Ale nedělat nic v ráji to by nebylo to pravé ořechové. Rozhodla jsem se tedy si vzít lekci řízení lodi a získala jsem také licenci na potápění.

Moje cestovatelská zkušenost mi přinesla nový nápad – rozšířit cestu do nového milenia. Svět je jednoduše příliš nádherný, abych ho navštívila v nějakém spěchu. Těším se na další dobrodružství s mým červeným Fundurovým přítelem.

Mimo generálního sponzora BMW Slovenia - Tehnounion Avto a 25 dalších, minulých 6 měsíců mi přineslo některá nová jména na mém seznamu lidí a firem, které mi pomáhají: Skydive Deland, Performance Design, Relative Workshop, PD Source, Airteck, Cycoproducte, Givi, Sky System, 1800 Batteries, Tom Wade, Cood&Groovy Fridge Co., Michigan Suites, M&G Accessories a mnoho dalších.


Další iČMN články

  • Moto Cestou Necestou 2018 – včera odstartovali!
  • Video: EXPEDICE PERU 2018
  • Velká cesta na malých strojích

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2023
  • Motorbike 4/2023
  • Výstava MOTOCYKL PRAHA 2023
  • Výsledky ankety Motocykl roku 2023
  • Motorbike 3/2023

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
včera v 16:14
Fotogalerie z 60. ročníku závodu 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích... 🙂 😍 🏍
#motocz #roadracing #horice #300zgh #300zatacekgustavahavla
Magazín Motoroute
před 4 dny ve 13:26
Nejvíce očekávaný stroj Honda tohoto roku, model XL750 Transalp, je nyní dostupný na všech autorizovaných dealerstvích společnosti Honda.
Časopis Motorbike
4. května
Motorbike 5/2023
Víc o květnovém vydání najdeš na  www.motolife.cz/.../motorbike-5-2023-motorbike-45fd
Moto.cz
28. dubna
Fotogalerie z Jarní ceny Brna silničních motocyklů - Mistrovství a Přebor ČR na přírodních okruzích, Mistrovství SR a International Sidecar Trophy, konané o víkendu 22-23.4. 2023 na autodromu v Brně...
Všechny příspěvky ...