Dobrodružství ve Venezuele

vydáno 9. 8. 2008, text -rk-, foto Benka Pulko

Čekání na motorku a venezuelské eskapády

Po 25 denním čekání mi konečně byla předána motorka. Konečně jsem se mohla vydat na cestu do deštného pralesa. Nemohla jsem se dočkat. Popravdě řečeno moje zkušenost s džunglí byla hrozná. Tak špatná, že o tom nejsem schopná zpětně ani přemýšlet. Začalo to poměrně dobře. Pilot Cesny mně vzal na prohlídku některých neproniknutelných částí pralesa – a z pohledu spolucestujícího to byly krásné scenérie. Jenom moji mámu vystrašily mé pilotní zážitky poté co jsem již na Floridě absolvovala paragliding.

Rozhodla jsem se navštívit prales sama, bez cestovky a hordy turistů. Bylo mi řečeno, že potřebuju průvodce. Bohužel můj Venezuelský turistický průvodce se stal mojí noční můrou. Poté co jsem nebyla spokojena s jeho výkladem, začal mne obtěžovat drogami. Pokaždé když jsem něco vypila, začalo mi být nevolno. Nebezpečně jsem onemocněla. Byla jsem také vhodným cílem pro hmyz, který kladl vajíčka pod mou kůži. Místní Indiáni mi pomohli se této nemoci zbavit a dopravit mne do civilizace. Po týdnu jsem se mohla již znovu posadit na motorku. A byla jsem šťastná že jsem se zbavila svého průvodce.

Ve Venezuele jsem se podruhé vybourala (očividně to musím dělat každých 6 měsíců). Bylo to na cestě k civilizaci z deštného pralesa. V květnu jsem přijela do Los Roques. Již dlouho jsem si přála strávit své narozeniny na opuštěném ostrově uprostřed země nikoho. Ale nedělat nic v ráji to by nebylo to pravé ořechové. Rozhodla jsem se tedy si vzít lekci řízení lodi a získala jsem také licenci na potápění.

Moje cestovatelská zkušenost mi přinesla nový nápad – rozšířit cestu do nového milenia. Svět je jednoduše příliš nádherný, abych ho navštívila v nějakém spěchu. Těším se na další dobrodružství s mým červeným Fundurovým přítelem.

Mimo generálního sponzora BMW Slovenia - Tehnounion Avto a 25 dalších, minulých 6 měsíců mi přineslo některá nová jména na mém seznamu lidí a firem, které mi pomáhají: Skydive Deland, Performance Design, Relative Workshop, PD Source, Airteck, Cycoproducte, Givi, Sky System, 1800 Batteries, Tom Wade, Cood&Groovy Fridge Co., Michigan Suites, M&G Accessories a mnoho dalších.


Další iČMN články

  • Moto Cestou Necestou 2018 – včera odstartovali!
  • Video: EXPEDICE PERU 2018
  • Velká cesta na malých strojích

Články na MotoLife

  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test
  • Blood Ridaz

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 5 dny v 15:12
Keďže motoristický šport sledujem od svojich piatich rokov, konkrétne od roku 1979, spomínam si na rôzne zásahy funkcionárov počas totalitného režimu do práv pretekárov, pričom jednou z najsilnejších spomienok je pre mňa zavedenie tzv. komerčných stykov, cez ktoré povolili vybraným jazdcom reprezentovať, ale tí si to museli tvrdo platiť a nesmeli bodovať do domáceho šampionátu… Že ešte aj po viac ako 30 rokoch dýcha zastrešujúca organizácia duchom totality je však pre mňa k neuvereniu…
Magazín Motoroute
před 6 dny ve 22:26
Nepropásni svátek příznivců značky Ducati ❗️
DUCATI DEN se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 9 do 18 hodin v areálu Autodromu v Mostě.
Časopis Motorbike
6. května v 15:50
Květnový Motorbike je na stáncích! Víc se dovíš  na www.motolife.cz/.../motorbike-5-2022-motorbike-45ec
Bikes.cz
28. dubna
Informace, které nejsou začátkem sezóny na škodu...
Všechny příspěvky ...