Žena zdolala na motocyklu BMW za 5 let celý svět

vydáno 9. 8. 2008, text -rk-, foto Benka Pulko

Od června '97 do prosince '02 zdolala sama na motorce celý svět. Sedm kontinentů, 73 zemí, 111 856 mil, 2 Quinessovy rekordy, 35 000 fotografií, 19 sad pneumatik, 10 řetězových sad, 7 USD na den, jeden desetidenní pobyt v nemocnici a k tomu nekonečné číslo zajímavých motorkářských zážitků!

Je tomu již jeden rok co jsem vzala do rukou řídítka a začala jsem objevovat cesty této planety. Cesty asfaltové i prašné, široké i téměř nesjízdné, občas rovné, ale většinou klikaté. Byly přátelské a někdy i nebezpečné. Ale vždy bohaté na zážitky a zajímavé.


Na tachometru mého jediného společníka – motocyklu BMW 650 GS - je číslo 45 000 km. Již jsem dvakrát měnila řetěz a gumy. Moje jízda začala ve Slovinsku a pokračovala do New Yorku, přes Connecticut, Massachusetts, Rhode Island, Maine, Nova Scotia, Newfoundland, Labrador, Quebec, Ontario, New Brunswick, a zpátky do Vermontu, New Hampshire, New Jersey, Pennsylvania, Ohio, Indiana, Illinois, Virginia, West Virginia, Maryland, Delaware, D. C. , North a South Carolina, Kentucky, Tennessee, Alabama, Georgia a Florida. Také jsem zvládla malý okruh přes Missouri, Kansas do mých nejoblíbenějších míst v USA: Utah, Arizona, Colorado, New Mexico, Nevada, Montana, a Wyoming.


New York mi přinesl první propíchnutou pneumatiku, a taky doposud jedinou. Maine byl opravdu nepříjemně deštivý, dokonce ani můj notebook nepřežil a zkolaboval. Ztratila jsem 11 článků a téměř 70 dnů poznámek z mého deníku. Musela jsem to znovu přepsat v mokrém stanu.


Rozhodnutí navštívit Nové Skotsko, a tím tedy i Kanadu padlo až v průběhu mé expedice. U benzínové stanice jsem potkala starého BMW motorkáře, kterému bylo líto, že vynechám zemi nejpřátelštějších lidí na světě. Proto jsem se rozhodla tam zajet, abych to zkusila na vlastní kůži.


Za necelý den jsem se již nacházela na lodi, která směřovala do země, za jakou jsem původně vyrazila. Ačkoliv jsem procestovala mnoho zemí a krásných míst, Newfoundland a Labrador jsou vskutku perly planety. V průběhu jednoho odpoledne jsem získala celé město přátel a strávila jsem celou noc vařením a pečením pro celé město. Než jsem odjela, stačila jsem se ještě stát čestným občanem New Foundlandu.


V Kanadě jsem také poprvé závodila se sobem – běžel v levém pruhu a já jela v pravém, a tak tak jsem mu stačila uhnout když se rozhodl, že už ho to nebaví a poběží do lesa. Dopadlo to dobře.Další iČMN články

  • Moto Cestou Necestou 2018 – včera odstartovali!
  • Video: EXPEDICE PERU 2018
  • Velká cesta na malých strojích

Články na MotoLife

  • Výstava MOTOCYKL PRAHA 2023
  • Výsledky ankety Motocykl roku 2023
  • Motorbike 3/2023
  • MOTOCYKL 2023 – výstava v Praze již začátkem března
  • Motorbike 2/2023

Příspěvky motorkářů

Moto.cz
před 3 dny ve 12:48
Bývalý český okruh Břeclav - nový článek o motocyklové historii 😍 🏍
Jihomoravská Břeclav byla v minulosti významným průmyslovým městem a také důležitým železničním uzlem. Na konci 2. světové války postihl Břeclav spojenecký nálet na místní nádraží, který však značně poničil centrum. Po válce a novém osídlení města se v Břeclavi začal rozvíjet kulturní i společenský život. Významný rozmach zažil také motorismus a hlavně motoristický sport. Právě v motosportu zanechala Břeclav významnou historickou stopu.
Magazín Motoroute
před týdnem ve 23:19
Oslava 120. výročí společnosti HARLEY-DAVIDSON® proběhne v červnu v Budapešti
Magazín Motoroute
12. března
Český výrobce GOODPED představil výkonný elektrický moped mopedix Electrix
MotoLife
5. března
Výstava Motocykl 2023 je za námi...  článek  o výstavě najdeš na www.motolife.cz/.../vystava-motocykl-praha-2023-clanek-45fb
David Kasl
5. března
0
Celkem smutný, že se nedokážete ani slovem zmínit o české novince v kategorii mopedů - značce mopedix. Užijte si čínskou vlnu, stojí jistě za to 👍🏻
Všechny příspěvky ...