Žena zdolala na motocyklu BMW za 5 let celý svět

vydáno 9. 8. 2008, text -rk-, foto Benka Pulko

Od června '97 do prosince '02 zdolala sama na motorce celý svět. Sedm kontinentů, 73 zemí, 111 856 mil, 2 Quinessovy rekordy, 35 000 fotografií, 19 sad pneumatik, 10 řetězových sad, 7 USD na den, jeden desetidenní pobyt v nemocnici a k tomu nekonečné číslo zajímavých motorkářských zážitků!

Je tomu již jeden rok co jsem vzala do rukou řídítka a začala jsem objevovat cesty této planety. Cesty asfaltové i prašné, široké i téměř nesjízdné, občas rovné, ale většinou klikaté. Byly přátelské a někdy i nebezpečné. Ale vždy bohaté na zážitky a zajímavé.


Na tachometru mého jediného společníka – motocyklu BMW 650 GS - je číslo 45 000 km. Již jsem dvakrát měnila řetěz a gumy. Moje jízda začala ve Slovinsku a pokračovala do New Yorku, přes Connecticut, Massachusetts, Rhode Island, Maine, Nova Scotia, Newfoundland, Labrador, Quebec, Ontario, New Brunswick, a zpátky do Vermontu, New Hampshire, New Jersey, Pennsylvania, Ohio, Indiana, Illinois, Virginia, West Virginia, Maryland, Delaware, D. C. , North a South Carolina, Kentucky, Tennessee, Alabama, Georgia a Florida. Také jsem zvládla malý okruh přes Missouri, Kansas do mých nejoblíbenějších míst v USA: Utah, Arizona, Colorado, New Mexico, Nevada, Montana, a Wyoming.


New York mi přinesl první propíchnutou pneumatiku, a taky doposud jedinou. Maine byl opravdu nepříjemně deštivý, dokonce ani můj notebook nepřežil a zkolaboval. Ztratila jsem 11 článků a téměř 70 dnů poznámek z mého deníku. Musela jsem to znovu přepsat v mokrém stanu.


Rozhodnutí navštívit Nové Skotsko, a tím tedy i Kanadu padlo až v průběhu mé expedice. U benzínové stanice jsem potkala starého BMW motorkáře, kterému bylo líto, že vynechám zemi nejpřátelštějších lidí na světě. Proto jsem se rozhodla tam zajet, abych to zkusila na vlastní kůži.


Za necelý den jsem se již nacházela na lodi, která směřovala do země, za jakou jsem původně vyrazila. Ačkoliv jsem procestovala mnoho zemí a krásných míst, Newfoundland a Labrador jsou vskutku perly planety. V průběhu jednoho odpoledne jsem získala celé město přátel a strávila jsem celou noc vařením a pečením pro celé město. Než jsem odjela, stačila jsem se ještě stát čestným občanem New Foundlandu.


V Kanadě jsem také poprvé závodila se sobem – běžel v levém pruhu a já jela v pravém, a tak tak jsem mu stačila uhnout když se rozhodl, že už ho to nebaví a poběží do lesa. Dopadlo to dobře.Další iČMN články

  • Moto Cestou Necestou 2018 – včera odstartovali!
  • Video: EXPEDICE PERU 2018
  • Velká cesta na malých strojích

Články na MotoLife

  • Motorbike 6/2022
  • Motorbike 5/2022
  • Motorbike 4/2022
  • Motorbike 3/2022
  • Šeri testuje - Ducati Monster 1100 EVO – Dlouhodobý test

Příspěvky motorkářů

Magazín Motoroute
16. června v 21:10
Indian Motorcycle představuje FTR Stealth Grey, první tovární edici speciálně navrženou pro mezinárodní trhy.
Časopis Motorbike
16. června v 21:02
Haloooo, na stáncích a pumpách už je další číslo Motorbike časáku! 🏁
Víc na www.motolife.cz/.../motorbike-6-2022-motorbike-45ed
Bikes.cz
14. června v 9:02
Soužití motorkářů s řidiči aut je někdy vypjaté.
Všechny příspěvky ...