Na scénu se řítí ČERNÁ VDOVA od CCM

vydáno 24. srpna, text Pecmen

CCM se věnuje ručně vyráběným a nádherným bikům snad už od pravěku. Jeden by řekl, že jejich britský původ povede k sucharství, ale chyba úsudku. Nový model CCM Spitfire Blackout připomíná bike, který povozí Scarlett Johanssonovou v nadcházejícím filmu od Marvelu - Black Widow. V tradičním čaji o páté tedy můžeme očekávat slušnou dávku brandy navíc.

Bike bude stát na původním ocelovém rámu díky kterému by měl zůstat i známý motor o obsahu 600cc, který důvěrně známe z modelové řady Spitfire. Novinkou je ovšem ručně dělaný výfukový systém, který zlepší světlou výšku stroje a doufejme taky zahraje trochu pekelného metalu. Nikdo nechce rouru, která kňuká jako eunuch, žeáno...

 

Další související změnou bude nové mapování paliva pro větší flexibilitu mašiny. Dá vám možnost přistříknout trošku toho točivého momentu navíc. Ale nebojte, mysleli i na ty klidnější povahy. Na zadní rozetě ubrali pár zubů, abyste si mohli užít i trošku uvolněnější cestovní tempo. Čekají nás taky slušné parádičky jako lavicové sedlo pro dva, perleťová černá barva rámu a 19” a 17” paprsková kola obutá do plášťů od Mitas. Tu a tam nějaký ten karbon nebo třeba stylové malůvky legendární stíhačky Spitfire nesmí chybět.

To už smrdí celkem stylovým scramblerem, že?

V CCM si také pohráli s nastavením odpružení. Tvrdí se, že díky spolupráci s Marzocchi nyní vidle nabízejí více “plyšovou” jízdu, aniž by se rozpadly na prvočinitele. No a nastavitelnost zadní pružiny je samozřejmostí. Už snad i proto, že v základní verzi má být tento model prý o něco měkčí než Spitfire Scrambler z kterého Blackout vychází.

A kdy se můžeme těšit? Soudruzi z CCM s termínem šoupají jak pan ministr s pravidly pro nošení roušek, ale vše zatím nasvědčuje 6. listopadu.Diskuze k článku


Další články z rubriky

 • BMW - řetězy, na které můžete s klidem zapomenout?
 • Jawa přichází s novým cestovním endurem za skvělou cenovku
 • Triumph ukázal koncept nového bojovníka střední váhy

Kam dál

 • Tesi H2 - nová přeplňovaná bestie od Bimoty
 • Šeri testuje - Honda CB1000R Neo Sports Cafe
 • Velká čtyřka - jeden za všechny, všichni na baterky

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.