MotoZem

vydáno 16. 8. 2021, text Šeri, MotoZem, foto MotoZem

V dnešnom rozhovore sme vyspovedali zástupcov spoločnosti MotoZem. Dlhoročný predajca moto-oblečenia a príslušenstva, ktorého isto nie je treba dlho predstavovať. Spoločnosť sa od svojho vzniku v roku 2009 etablovala do úplného popredia ponuky na trhu. O tom ako firma vznikala, ako sa im darí v dnešných dňoch, ale i to aké majú plány do budúcna, to všetko sa dočítate v našom rozhovore.

Ahoj do MotoZem! Aktivity vašej spoločnosti začali už v roku 2009. Na jeseň to teda bude dvanásty rok pôsobenia na trhu s moto-oblečením a príslušenstvom. Skúsme sa spoločne vrátiť do roku 2009 a k tomu, ako to vlastne celé začalo. Povedzte nám, čo vás motivovalo naskočiť do neľahkého boja o priazeň motocyklového zákazníka?

Byl to především fakt, že my sami jsme motorkáři. Dříve u nás nebyl tak velký výběr oblečení na moto, vzpomínáme si, že jsme jezdívali nakupovat vše nezbytné do Polska. Hnacím motorem bylo spojení práce s koníčkem a touha dát lidem více možností, větší výběr. Ukázat jim, že tento koníček dokáže být krásný a zároveň praktický, pokud motorku používáme především jako dopravní prostředek. A že lze spojit příjemné s užitečným.

Úvodné aktivity z internetového predaja ste v krátkom čase, už v roku 2010, rozšírili na kamennú predajňu v Šenove. Tá sa na tejto adrese postupne rozrastala o nové priestory až do roku 2013. Na tú si moc dobre spomínam. Priblížte nám, aké to bolo, otvoriť predajňu a privítať motorkárov i osobne.

Z našeho pohledu to byla především nutnost. Umožnit potenciálním zákazníkům porovnání různých typů motorkářského oblečení a příslušenství. Setkat se s nimi na vlastní oči a umožnit jim přímý kontakt s tím, co si chtějí vybrat, pořídit, koupit. Kontakt se zákazníkem je pro nás prioritní a pokud je osobní, o to víc má zákazník pocit, že jsme tady pro něj. Pro nás to byl úžasný a nezapomenutelný pocit vidět spokojené zákazníky „naživo“.

V roku 2014 prišiel ďalší prielom, sťahovanie do nových priestorov pri Frýdku-Místku. Nasledovali i ďalšie ambiciózne plány, až k dnešným trom kamenným predajniam. Aké máte plány do budúcna? Budete otvárať nové pobočky?

Plánů je spousta :) a další pobočky jsou jedním z nich. Velkou odměnou, že svou práci děláme skutečně srdcem, je i fakt, že se pravidelně umisťujeme na předních příčkách nezávislého hodnocení zákazníků na české a slovenské Heurece. Spokojenost a důvěra zákazníků jsou pro nás skutečně základní prioritou, a tento plán zůstává nezměněný i do budoucna.

Zastupujete cez 200 značiek v rôznych cenových kategóriách, takže si vyberie naozaj každý. V sortimente máte ale i vlastnú značku - RSA. Ako sa vlastne písala jej história až k dnešným dňom? Prezradíte niečo zo „zákulisia“?

Značka RSA byla vyvinutá na základě naší vlastní touhy nabídnout zákazníkům výrobky, které nám na trhu scházely, zboží, které by vyhovovalo našim individuálním potřebám. Sami jsme v rámci každodenního cestování na motorce přicházeli na „vychytávky“, které by mohly dalším motorkářům poskytnout komfortnější a bezpečnou jízdu. RSA je tedy ryze česká značka produktů za fantastické ceny. Do povědomí zákazníků jsme se dostali nejen díky širokému sortimentu, který tato značka obsahuje, ale především díky nabídce mnoha barevných variant, široké škále velikostí a vyladěnému designu.

Našimi čitateľmi sú i priaznivci jednej stopy zo Slovenska. Kde vás môžu kontaktovať? Posielate vami zastupované značky aj na Slovensko?

Ano, samozřejmě. O naše slovenské zákazníky pečujeme se stejnou vřelostí a profesionalitou. Pro doručení na Slovensko využíváme přepravní společnosti a kurýry, kteří jsou schopní zásilky doručit do druhého dne od přijetí objednávky. Vyladili jsme náš e-shop motozem.sk dle potřeb našich zákazníků, v rámci zákaznických služeb poskytujeme například při hodnotě objednávky od 49 € dopravu zdarma, v případě nevhodného výběru pak výměnu nebo vrácení zboží rovněž zdarma. Pravidelně se zúčastňujeme slovenské výstavy v bratislavské Incheba aréně nebo máme možnost se se zákazníky potkat přímo při návštěvách našich prodejen - nejčastěji v Dobré a Modřicích.

Podieľate sa na veľmi záslužných akciách „MotoZem pomáhá potřebným“. Je krásne vidieť, že motorkári taktiež pomáhajú a nie sú vykresľovaný iba v zlom svetle. Ako vznikol tento charitatívny projekt?

Děkujeme, ale uznání si určitě zaslouží především ti, kteří se potýkají s nelehkým osudem či složitými životními překážkami. V rámci adventního času mají naši zákazníci, fanoušci a příznivci možnost nominovat nám kohokoliv ze svého okolí, o němž jsou přesvědčení, že by naši finanční podporu uvítal. Pro nás je pak obrovskou radostí konkrétní rodiny či subjekty kontaktovat, setkat se s nimi a předat jim finanční částku, která jim alespoň částečně pomůže v jejich nelehké situaci. V rámci roku se zúčastňujeme mnoha dalších charitativních nebo dobročinných činností, podporujeme nejen jednotlivce, ale i spolky, moto akce, zvířecí útulky a podobně. Podílíme se na mnoha projektech, ze kterých máme velkou radost a jsme na ně hrdí.

Pre mnohých je práca v moto-shope ako je ten váš splnený sen. Poviete nám, čo musí človek urobiť, aby sa stal členom vášho tímu?

Výhodou, ale ne podmínkou, je vztah k motorismu. Náš kolektiv je z velké části složený právě z lidí, kteří milují vůni benzínu a jízda v jedné stopě je pro ně koníčkem a prací zároveň. Jsme rádi, že součástí našeho kolektivu jsou právě takoví kolegové a kolegyně. Tým MotoZem je pozitivní, vstřícný, zodpovědný a má rád své zákazníky.

Organizátorky sa podieľate na skupinových jarných či jesenných výjazdoch. V roku 2019 sa pred centrálou v Dobré stretlo viac ako 1000 motoriek. Organizujete i motorkárske plesy, zúčastňujete sa motocyklových výstav v Čechách i na Slovensku... Na čo sa môžeme so spoločnosťou MotoZem tešiť v najbližšom období?

V nejbližší době se můžete těšit na podzimní vyjížďku MotoZem ve spolupráci s Policií České republiky. Jde o velmi oblíbenou akci. Na místě můžete soutěžit o atraktivní ceny, dostanete od nás dárečky, můžete si vyzkoušet jízdu bezpečnosti pod dohledem zkušených instuktorů, samozřejmostí je i připravené občerstvení.

Najnovšou ponukou je bezplatná dezinfekcia prilieb vďaka unikátnemu systému RedClean. Poviete nám niečo k tejto novinke, s ktorou prichádzate?

Jedná se o speciální sud s výkonnou UV-C biocidní lampou, která ozařuje přilbu vloženou uvnitř a to jak přímo, tak odrazem. UV-C paprsky mají schopnost ničit bakterie a viry. Jedná se o vysoce účinnou alternativní metodu čištění bez použití chemikálií nebo plynů. Celý proces trvá pouhých 20 sekund a je možné ho uskutečnit samoobslužně.

Veľmi pekne ďakujem za váš čas, nech sa vám všetky plány vydaria a budem sa tešiť na ďalšie stretnutie.

Děkujeme za příležitost pozdravit Vaše čtenáře. Zveme všechny do našich kamenných prodejen a e-shopu motozem.cz/sk.

Těšíme se na Vás!

ZDROJE FOTOGRAFIÍ:
Archív MotoZem
https://www.instagram.com/motozem.cz/
https://www.facebook.com/MotoZemDalší články z rubriky

  • Blood Ridaz
  • Custom Chrome Europe
  • Patrick Peschel

Kam dál

  • Kompletní průvodce motocyklovými výfuky: od sportovních po turistické
  • Motorbike 6/2024
  • Motorbike 5/2024