Moriwaki představila prototyp pro MOTO2

vydáno 13. 2. 2009, text Torm, foto rz

Japonská společnost představila hotový prototyp závodního motocyklu pro novou budoucí kategorii seriálu mistrovství světa MOTO2.

Japonská společnost představila hotový prototyp závodního motocyklu pro novou kategorii seriálu mistrovství světa MOTO2, která se má objevit v roce 2010 společně s nynějšími dvěstěpadesátkami a v roce 2011 zaujmout pozici dvěstěpadesátek, a být tak přípravkou pro královskou kubaturu MotoGP.

Moriwaki navrhla originální šasi pro čtyřdobou šestistovku a pro testy použila a upravila motor z CBR600RR. I přesto, že nová kategorie vejde v platnost až v roce 2011, respektive 2010, společnost Moriwaki by chtěla nasadit svůj motocykl do všech japonských šampionátů. Samozřejmě nadále bude testovat a vyvíjet.

Další, kdo představil svůj prototyp pro novou třídu, je Bluesens BGR se svojí Hondou-BGR. Tato španělská stáj pojede se svým motocyklem závody španělského mistrovství CEV.

Jaké jsou vlastně technické požadavky pro třídu MOTO2?

Šestistovkové motory s omezenými otáčkami bez možnosti použít pneumatické ventily, takové bude srdce všech motocyklů. Na jednotlivých stájích bude ležet vývoj kompletně nového šasi, které nesmí vycházet ze seriových motocyklů. I plasty by se neměly podobat nynějším strojům. Na ráfky z karbonu či hořčíku můžou stáje také rovnou zapomenout. Rovněž je zakázané nastavování proměnlivé délky jak na sání, tak i na výfuku, ten je ještě omezen na 120 db.

Myšlenkou nové třídy je možnost zpřístupnit závody i „chudším“ vývojovým či závodním týmům a také v době světové krize zmenšit náklady pro tým.Další iČMN články

 • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
 • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
 • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western

Články na MotoLife

 • Vojtech Ďuriš
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Aspar Racing Team
 • Motorbike 4/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Konica Minolta Honda
 • Vychází časopis Drž stopu

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
před 5 hodinami
Moc pěkný dárek od Světa motorů k najetí milionu mil!
Marek Lichtenberg
před 4 hodinami
0
Velký obdiv, Jardo 👍
Bikes.cz
před 3 dny ve 22:17
Nový boxer od BMW je jedním z největších a nejúchvatnějších motocyklových motorů, říká Dominik Valášek v testu BMW R18. Technická data k tomuto nevšednímu modelu najdeš v katalogu Bikes.cz:  https://www.bikes.cz/2021/bmw-r-18
Motocyklová asociace ČR
před 4 dny ve 20:33
Policie ve čtvrtek zveřejnila videozáznam ze středeční honičky na dálnici D5 u Prahy, při které přišel o život řidič motocyklu, jenž se snažil ujet hlídce najetím do protisměru. Podle nových informací bylo muži 41 let a měl zákaz řízení.
Miluju motorky
před 6 dny v 9:39
Libovečky od Durris Design už jistě znáš! Šeri položil pár otázek přímo Vojtechovi Ďurišovi, vedoucímu celého projektu! Vše najdeš v rozhovoru.

#serimotostories #milujumotorky
Všechny příspěvky ...