GP Malajsie - závod MotoGP

vydáno 10. 10. 2010, text Jiří Nykodým, foto Yamaha

Vítězství vybojoval Valentino Rossi, Jorge Lorenzo získal titul mistra světa.

Do závodu královské kubatury MotoGP v Sepangu nejlépe odstartoval Jorge Lorenzo a v první zatáčce se ujal vedení. Na druhou pozici se zařadil Andrea Dovizioso, třetí jel Casey Stoner, čtvrtý Nicky Hayden a páté místo držel Ben Spies.

Hned v úvodu závodu přišel první pád, havaroval ze třetího místa Casey Stoner na Ducati. Na čele jel mezitím stále Jorge Lorenzo, za ním se držel v těsném závěsu Andrea Dovizioso. Jednu sekundu ztrácel třetí Nicky Hayden, čtvrté místo patřilo Benu Spiesovi, který stále bojoval s Marco Simoncellim. Ve třetím kole závodu jela na čele stále dvojice Lorenzo - Dovizioso, za nimi bojoval o třetí místo Simoncelli s Rossim, následoval Nicky Hayden a Ben Spies. O jedno kolo později ze závodu odstoupil Loris Capirossi na Suzuki. V šestém okruhu přišla další nehoda, pád na přední kolo potkal Aleixe Espargara na Ducati týmu Pramac. V osmém kole závodu úspěšně zaútočil Andrea Dovizioso a převzal vedení závodu. Na druhé místo byl odsunut Jorge Lorenzo, jenž už měl v zádech Valentina Rossiho, následoval s menším odstupem čtvrtý Marco Simoncelli a pátý Ben Spies. O jedno kolo později podjel Rossi Lorenza a zahájil útok na vedoucího Doviziosa. Přesně v polovině závodu Valentino úspěšně zaútočil i na Doviho a stal se novým lídrem závodu. Druhý jel Dovizioso, třetí Lorenzo, čtvrtý Simoncelli a pátý Spies. Šest kol před cílem závodu vedl stále Valentino Rossi na Yamaze před Doviziosem na Hondě a třetí místo patřilo Jorge Lorenzovi na Yamaze. Za Lorenzem byla již osmisekundová díra, kterou uzavírala Yamaha čtvrtého Bena Spiese a první pětku končil Alvaro Bautista na Suzuki.

Z vítězství se tak mohl radovat Valentino Rossi, na druhé pozici do cíle dorazil Andrea Dovizioso a třetí místo obsadil Jorge Lorenzo, který díky tomuto výsledku předčasně získal titul mistra světa. Na čtvrté příčce byl klasifikován Ben Spies a první pětku uzavřel Alvaro Bautista.