Verhoeven si dojel pro první vítězství

vydáno 12. 1. 2009, text Petr Štola, foto KTM / A. Chaco

První vítězství na Rally Dakar 2009 získal dnes Frans Verhoeven.

Jezdec týmu Vectra Racing KTM zvítězil v jedné z nejnáročnějších etap letošního ročníku, která soutěžící zavedla do chilského Copiapa. Na druhém místě dokončil etapu David Fretigne, třetí byl domácí Francisco Lopez. Marc Coma přijel do cíle na čtvrtém místě, nicméně i nadále se pevně drží na první pozici průběžného pořadí.

Do elitní třicítky se i dnes vešel náš Martin Macek, který přijel jako 25. jezdec dnešního pořadí, hned za ním pak byl klasifikován Slovák Ivan Jakeš. Jan Froněk dokončil dnešní více než čtyřsetkilometrový test na 47. pozici, David Pabiška byl klasifikován na 58. místě. V celkové klasifikaci je z našich nejlepší Martin Macek, který se dnes posunul na 25. pozici, na které ztrácí 7:40 hodiny.

I dnes dokázal zvítězit v kategorii čtyřkolek náš Josef Macháček, který si vítězství uhájil o těsných 39 sekund před Argentincem Marcosem Patronellim. Stejné pořadí je i v celkové klasifikaci, kde však oba jezdce dělí více než 2:30 hodiny. Oldřich Bražina nastupoval do etapy poté, co mu byla umazaná penalizace. Náš jezdec se tak posunul již na pátou pozici průběžného pořadí čtyřkolek. Dnes Bražina dojel na sedmé pozici s minimální ztrátou na své největší soupeře, což znamená, že si pozici v elitní pětce i nadále udržel.