Ve Francii opět za deště

vydáno 12. 4. 2009, text SRP, foto RZ

I druhý den úvodní endurové soutěže evropského šampionátu proběhl za stálého deště.

Velmi nepříjemné, deštivé počasí čekalo i dnes na účastníky úvodního podniku mistrovství Evropy v enduru. Ve francouzském Riom es Montagnes se dnes mezi juniory kategorie E1 radoval opět Romain Dumontier, který nástrahy záludné tratě zvládl ve své kategorii nejlépe. Z našich jezdců si pro body dojel 14. místem Milan Engel. Junioři E2/E3 se stali kořistí domácího Yannicka Bossiho, který si pro vítězství dojel opravdu s excelentním náskokem. Náš Marek Borák skončil šestnáctý a zapsal si tak pět evropských bodů. Jakub Šefr ani Petr Hušek cíl neviděli.

V seniorské kategorii E1 zvítězil portugalský jezdec Felipe Zanol. Souboj našich nejlepších enduristů tentokrát pro sebe rozhodl David Čadek, který osmým místem porazil dnes devátého Martina Kuklíka. V kategorii E2 si triumf připsal italský jezdec Andrea Beconi. Náš Tomáš Císař dnešní den nedokončil. Druhé letošní vítězství si naopak připsal Slovák Štefan Svitko, který opět zvítězil v nejsilnější třídě E3. V té dojel na 4. pozici náš Víťa Kuklík. Smůlu měli Kubík, Ondračka i Klika, kteří dnešní program nedokončili.