V Tunisku nejlepší Despres

vydáno 4. 5. 2009, text SRP, foto J. Edmunds

Cyril Despres zvítězil ve druhém závodě mistrovství světa v cross country.

Jedenáct dní trval druhý dálkový závod světového šampionátu v cross country, který poslední dva týdny vidělo africké Tunisko. Přes 4500 kilometrů čekalo na nejodvážnější muže s jednostopým strojem. Nejlepším z nich se nakonec stal Francouz Cyril Despres, který ke svému snažení využívá tovární podpory rakouské KTM. “Poprvé jsem tady jel již v roce 1998 a o pár let později zde zažívám nádherné pocity. Mám skvělý tým a vynikající motorku. Souboj s Marcem je vždy extrémně náročný, ale letos mi všechno vycházelo,“ přiznal Despres v cíli náročného závodu.

Na druhém místě skončil druhý z velkých mužů tohoto motocyklového závodění, tedy Španěl Marc Coma. Vítěz letošního Dakaru a prvního závodu světového cross country v pouštním Abu Dhabi tentokrát na svého francouzského rivala ztratil 5:57 minuty. “I když jsem nevyhrál, jsem nakonec spokojený. Získal jsem do světového šampionátu dostatek bodů, a to je důležité. Takovéto závody miluju, tohle bylo výborných 11 dní v rozmanitém africkém terénu,“ hýřil v cíli také spokojený Marc Coma.

Bezmála hodinu (53:17) ztratil na vítěze třetí jezdec v cíli letošní tuniské rally. Tím byl čilský borec Francisco Lopez. Populární „Chaleco“ si znamenitě vedl zejména ve středu soutěže, ve které jeho KTM 690 Rally důrazně promlouvala do pořadí nejlepších.