V sobotu v Rize nejlepší Bizouard

vydáno 26. 10. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Mistrovství světa v motocyklovém freestylu pokračuje na východě Evropy.

Lotyšská Riga byla včera v noci svědkem dalšího závodu motokrosového mistrovství světa ve freestyle. Z dalšího vítězství se radoval francouzský jezdec Remi Bizouard, který letos vyhrál počtvrté, potřetí v řadě. Na druhém místě skončil Nor Ailo Gaup, pro kterého byl závod v Rize letošním prvním představením v tomto světovém šampionátu adrenalinového sportu. K naší velké radosti se na třetím místě dokázal po kvalifikaci udržet náš Libor Podmol, který se tak na stejnou pozici propracoval již i v celkovém hodnocení letošního mistrovství světa.

MS Freestyle – Riga (sobota)1. Bizouard (F, Yamaha) 318, 2. Gaup (N, Honda) 302, 3. Podmol (Suzuki) 290, 4. Wilson (USA, Honda) 289, 5. B. Izzo (F, Yamaha) 285, 6. Bianconcini (I, Yamaha) 282

MS 2008 - průběžně: 1. Bizouard 132, 2. Villa (N, Suzuki) 92, 3. Podmol 84, 4. Johansson (S, Suzuki) 83, 5. Rowe (USA, Suzuki) 77, 6. Bauersachs (D, KTM) 75