V roce 2009 pětkrát na dragstery

vydáno 11. 11. 2008, text Petr Štola

Mistrovství ČR dragsterů bude mít i v roce 2009 pět zastávek.

První závod dragsterového šampionátu naší republiky proběhne na letišti Hoškovice, které leží dva kilometry severně od města Mnichovo Hradiště a v posledních letech se stalo centrem dragsterového závodění u nás. Tento zahajovací závod pětidílného šampionátu proběhne pod tradičním názvem Drag Day 9. května 2009. I další závod proběhne na stejném místě. Jeho termín byl stanoven na 13. – 14. června 2009 a bude se jednat o jeden ze dvou dvoudenních podniků příští sezony. Tento druhý Drag Day bude pořádán společně s evropským šampionátem UEM Open.

Třetí závod roku 2009 se odehraje v Tchořovicích, kde se o body do mistrovství ČR pojede 27. června 2009. Z Tchořovic se karavana nejsilnějších motocyklů vypraví na letiště Bechyně, kde se představí ve svém druhém a zároveň posledním, dvoudenním klání roku 2009. Tamní Pažoutův motomejdan se odehraje o víkendu 18. – 19. července 2009. K poslednímu závodu se česká dragsterová série vypraví opět na letiště Hoškovice u Mnichova Hradiště. Třetí Drag Day a zároveň závěrečný závod roku 2009 se uskuteční 29. srpna příštího roku.

Připomeňme jen, že i v příští sezoně se republikový šampionát pojede ve třech kategoriích. Tedy nejsilnější Competition, Modified Street Twin a Super Street Bike. Dále se pak divákům představí čtyři kategorie českého přeboru. Teenager Dragster 125cc, National Dragster, Street 10,5 a Street twin 12. Ve všech podnicích budou poté organizovány i závody příchozích, tedy amatérů, kteří budou rozděleni dle objemu svých motocyklů na kategorie do 750cc a nad tuto hodnotu.Další iČMN články

 • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
 • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
 • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

 • Motorbike 3/2021
 • Zabudnuté tímy MotoGP – PBM Paul Bird
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Team Pons
 • Zabudnuté tímy MotoGP – Forward Racing
 • Motorbike 1-2/2021

Vítej na MotoLife❗️

Podílej se na tvorbě nového sociálního motorkářského webu!

Podmínkou je pouze respektování pravidel tohoto webu.

Začít můžeš už teď »
 1. Založ si jednoduše svůj osobní profil.
 2. Pochlub se na profilu svýma motorkama, přidej fotky z cest.
 3. Přidávej motorkářské příspěvky nebo odkazy na zajímavé motorkářské články.
 4. Publikuj články, názory, blogy, fotky....
 5. Vytvoř si prezentační stránku a ukaž motorkářům co děláš.
 6. Poraď vývojářům MotoLife jak web zlepšit.

Piš na nebo využij chat na stránce MotoLife.

Příspěvky motorkářů

Jaroslav Šíma
před 4 hodinami
Přátelé, objevil jsem novou dimenzi cestování....
Časopis Motorbike
před 4 hodinami
Motorbike 3/21
Stejnou jistotou, jako že bude 20. března první jarní den🌼 je i to, že dnes vychází již třetí letošní vydání Motorbike! Čti víc na  www.motolife.cz/.../motorbike-3-2021-motorbike-45b2
Miluju motorky
před 3 dny ve 21:28
Šeri a jeho povídání o zapomenutých MotoGP týmech je tady s osmým pokračováním seriálu "Zabudnuté súkromné tímy MotoGP"! Mrkni na to, zajímavý počteníčko!

#serimotostories #milujumotorky
Moto.cz
23. února v 21:13
Smutná zpráva: dne 23.2.2021 zemřel ve věku 60ti let na následky onemocnění Covid-19 Fausto Gresini, dvojnásobný mistr světa třídy 125 ccm a dlouholetý majitel úspěšného týmu Gresini Racing. Jeho osobnost a úspěchy si připomeneme v článku.
Všechny příspěvky ...