V pátek nejlepší Bizouard

vydáno 18. 4. 2009, text SRP, foto IFMXF

Remi Bizouard vyhrál páteční FMX v rakouském Grazu.

Schwarzlhalle v rakouském Grazu je o tomto víkendu svědkem dalšího závodu mistrovství světa motokrosového freestyle. Dvanáct nejlepších jezdců tohoto šampionátu změřilo poprvé své síly včera večer, kdy se z vítězství radoval francouzský šampión Remi Bizouard. Ten po svých problémech v německém Berlíně tentokrát nezaváhal a po vítězství v kvalifikaci triumfoval i v samotném finálovém souboji. V něm zvítězil celkem dominantně, když o 21 bodů překonal nakonec druhého Američana Brody Wilsona. Třetí Jose Miralles ze Španělska za své skoky ve finálovém kole dostal ještě o dalších 19 bodů méně.

Náš Libor Podmol se do finále podíval díky třetímu místu v kvalifikaci. Ve finále ovšem náš nejlepší freestylový jezdec doplatil na své problémy se zraněným kolenem. S 265 body nakonec skončil na čtvrté pozici, když na třetího Španěla Mirallese mu chybělo 17 bodů.

Po třech kolech je na čele průběžného pořadí světového šampionátu stále Jose Miralles, který má na svém kontě nyní 54 bodů. Druhý je vítěz včerejšího klání Night of The Jumps v Grazu Remi Bizouard, jenž letos získal 45 bodů, o tři body méně pak má na třetí pozici další Francouz Brice Izzo. Náš Libor Podmol je s 39 body na 5. pozici.