V MX1 napoprvé nejlépe Cairolli

vydáno 12. 4. 2009, text SRP, foto Freecaster

Antonio Cairoli vyhrál úvodní rozjížďku MX1, náš Neugebauer na světových bodech.

Za podrobného sledování Kenanem Sofuoglem, mistrem světa supersportů z roku 2007, si pro vítězství v úvodní rozjížďce GP Turecka MX1 dojel zcela jednoznačným způsobem Antonio Cairoli (Yamaha). Dvojnásobný mistr světa třídy MX2, který letos jede svou první sezonu v kategorii MX2, se na čelo závodu dostal prakticky ve druhé zatáčce a od té doby již jen ujížděl svým soupeřům. Na druhém místě skončil s tovární Suzuki startující Steve Ramon, který na třetí místo poslal nejlépe odstartujícího Kevina Strijbose.

Skvěle si počínal také náš Filip Neugebauer. Ten se od prvních zatáček držel na bodovaných pozicích, kde sváděl bitvu o své první světové body. Po soubojích s Aigarem Leokem a především Carlosem Campanem dokončil Neugebauer první jízdu na konečném 17. místě a zajistil si tak své letošní první 4 světové body.