V Mantově Strijbos a Simpson

vydáno 10. 2. 2009, text SRP, foto RZ

Kevin Strijbos a Shaun Simpson vyhráli starcross v Mantově.

Nová akvizice týmu Honda Martin, belgický jezdec Kevin Strijbos, vyhrál tradiční zahájení motokrosové sezony, kterým již několik let je Starcross v Mantově. Strijboss nejprve vyhrál speciální soutěž „jeden na jednoho“ a poté dominoval ve všech třech rozjížďkách, ve kterých při tomto závodě jezdí společně jezdci kategorií MX1 a MX2. Po loňské sezoně, ve které Strijbos kvůli zranění mnoho závodů vynechal, ukázal tento vítěz pěti závodů Grand Prix, že se do sedla motokrosového speciálu vrací v plné síle.

Zatímco Strijbos získal vítězství v kategorii MX1, ve slabší třídě MX2 se radoval nováček v továrním týmu KTM Shaun Simpson z Velké Británie. Simpson si postupně ve společném závodě dojel pro 8., 7. a nakonec pro 9. místo, což mu v konečném součtu dalo jednoznačné vítězství v této třídě.

V Mantově se představila i trojice českých jezdců. Petr Smitka z KTM 250 týmu Sarholz dokončil dvě jízdy. V té první byl na 27. pozici, ve druhé se zlepšil na 22. místo, ovšem poslední jízdu nedokončil. S tovární TM 450 se představil Martin Michek. Ten první jízdu dokončil až na 43. pozici, na které měl tři kola ztráty. Pak ovšem přidal 27. a především 18. místo ve zbývajících dvou jízdách. Nejvíce se dařilo Michalu Kadlečkovi, který si v prvním závodě dojel pro velmi dobré 15. místo. Nejhůře se mu vedlo ve druhé jízdě, ve které dojel třicátý, nicméně svou náladu si spravil třetí jízdou, v ní dojel na 21. pozici.