V Jerezu skončil španělský mistrák

vydáno 17. 11. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Randy Krummenacher vyhrál poslední závod CEV, Lukáš Šembera opět v top ten.

Švýcar Randy Krummenacher vyhrál poslední závod španělského národního šampionátu silničních motocyklů. Na okruhu Jerez de la Frontera zvítězil již s Aprilii holandského týmu DeGraf Grand Prix, se kterou o 0,441 sekundy odsunul na druhé místo dalšího pilota letošního světového šampionátu Efrena Vazqueze, který startoval také s italskou Aprilii, nicméně domácího týmu Blusens BQR. Třetí místo vybojoval opět jezdec světového šampionátu, Pere Tutusaus, jenž startoval také s italskou Aprilii, v jeho podání pak týmu Alpo Atletico de Madrid.

Tutusaus již ve skupině s vedoucí dvojicí do cíle nepřijel. Mladý španělský jezdec bojoval o třetí místo s Luisem Salomem, hvězdou letošního Red Bull Rookies Cupu, který v Jerezu vodil Aprilii týmu Blusens BQR, s níž byl nakonec klasifikován na 4. pozici. Nejlepší pětici poté doplnil Alberto Moncayo se strojem Derbi týmu Andalucia.

Skvěle se opět prezentoval náš Lukáš Šembera, který poslední závod letošní sezony, do něhož startoval z 15. pozice na startovním roštu, dokončil na 9. místě. S Aprilií týmu Sebimoto Angaia Racing bojoval o osmou pozici s Ivanem Maestrem, se kterým nakonec prohrál o pouhých 0,608 sekundy. Odstup našeho jezdce od vítěze a zkušeného pilota Grand Prix byl necelých 19 sekund.

Bohužel do závodu se nedostali další dva čeští jezdci, kteří neprošli sítem kvalifikačních bodů. Karel Pešek skončil v celkovém pořadí kvalifikace na 46. místě, Andrea Toušková byla klasifikována na 61. pozici.

V celkovém pořadí letošního šampionátu Španělska třídy 125 cm3 byl nejlepším Efren Vazquez, který si titul vybojoval díky 112 bodům získaných během sedmi závodů. Na druhém místě skončil Luis Salom, jenž získal o 16 bodů méně. Trojici nejlepších doplnil Pere Tutusaus, který končil sezonu se 79 body. Náš Lukáš Šembera získal celkem 25 bodů a skončil na solidním 13. místě.