V Canada Heights nejlepší Simpson

vydáno 11. 3. 2009, text SRP, foto KTM / J. Edmunds

V britském MX mistráku byl hvězdou tovární jezdec KTM Shawn Simpson.

První kolo národního motokrosového šampionátu Velké Británie proběhlo na trati Canada Heights nedaleko přístavního velkoměsta Southampton. V kategorii MX2 jasně dominoval tovární jezdec Red Bull KTM Factory Teamu Shawn Simpson, který nejenže zvítězil v obou bodovaných rozjížďkách své třídy, ale velmi silně svými časy konkuroval jezdcům silnější třídy MX1 (svým kvalifikačním časem by zvítězil i v této silnější kategorii). Ve své MX2 byl téměř o tři sekundy rychlejší než druhý Stephen Sword (KTM). Simpson se tak z okruhu v hrabství Hampshire vracel s plným zápisem padesáti bodů. Na druhém místě průběžného pořadí britského šampionátu je Neville Bradshaw, který má o 10 bodů méně než vedoucí Simpson. Třetí je  Stephen Sword, jenž má o dva body méně než Bradshaw.

Kategorie MX1 měla také svého vládce, i když ne se stoprocentním zápisem. Vítězství v první a třetí místo ve druhé rozjížďce dalo domácímu Bradu Andresovi a jeho Hondě CRF450R letošních prvních 45 bodů. Jako druhý odjížděl z Canada Heights veterán Carl Nunn, který navíc zaznamenal body díky vítězství ve druhé rozjížďce. Třetí je v průběžné klasifikaci další ze zkušených Britů, Tom Church.