Supercross v Miláně ovládl Francouz Vongsana

vydáno 11. 11. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Již šesté kolo supercrosového mistrovství Evropy se konalo v italském Miláně.

V rámci motocyklové výstavy Motorcycle Expo 2009, pořádané minulý víkend v komplexu Fiera Milano, se konalo šesté kolo evropského šampionátu v supercrossu. Pod širým nebem a za příjemných 16 stupňů Celsia se o pozice na stupních vítězů poprali nejlepší superkrosaři Evropy. Jejich snažení vidělo během celého dne na 50 tisíc diváků, kteří sledovali v různých časových úsecích tréninky, kvalifikační jízdy i samotné finálové klání.

V něm byl nejlepší francouzský jezdec Kounsit Vongsana, jenž byl zároveň jediným jezdcem, který během celého dne dokázal skákat dlouhý a nebezpečný, trojitý skok. Za Hondou Francouze Vongsany skončila Suzuki jeho krajana Fabiena Izoirda, velmi zkušeného supercrossového jezdce. Radost domácímu publiku udělal třetím místem jezdec týmu Yamaha Red Bull de Carli, s Yamahou YZ250F jezdící Ital Matteo Bonini.

Před posledním závodem evropského šampionátu je na čele celkové klasifikace Francouz Benjamin Coisy z Francie, který ovšem před Milánem dal o tomto víkendu předost jeho domácímu supercrossu v pařížské Bercy. Coisy i přes svou neúčast v Miláně drží vedoucí pozici, na které má rovných 60 bodů. Pouze o jediný bod za ním je nyní jeho krajan Fabien Izoird. Třetí pozici celkového pořadí po milánském závodě získal Matteo Bonini, na jehož kontě je 45 bodů.

Poslední závod evropského šampionátu v supercrosu SX1 se bude konat 22. listopadu 2009 v italském Janově, kde se superkrosaři sejdou v hale Palafiera.