Španělský úspěch v jižní Americe

vydáno 30. 9. 2008, text -rk-

Vícenásobný španělský šampion na kolumbijské offroadové scéně.

Na závodištích na celém světě, od jižního Walesu po jižní Ameriku, je k vidění v akci motocykl BMW G450X. Není divu – prodejci BMW právě uvádějí tuto novinku na trh – oficiální celosvětová premiéra byla naplánována na 20. září 2008.

Španělský šampion v enduro závodech David Lopez Zambrana bojoval proti nejlepším závodníkům jižní a střední Ameriky v kolumbijském Super Enduro šampionátu 2008. První závod v sérii šampionátu se jel v Bogotě.

Prestižního podniku se účastnili mimo jiné i dva nejlepší mexičtí jezdci Alejandro Sanchez-Aldana a Elaas Polo. David přijal pozvání BMW importéra Autogermana, který chtěl propagovat nový motocykl a značku BMW. 28letý rodák z Malagy je dvojnásobným španělským šampionem s andaluským týmem.

David dokončil na druhém místě, ačkoliv měl vážnou nehodu při závodě, při které si pohmoždil vážně kotník. Vítězem se stal několikanásobný latinsko- americký šampion Alejandro Sanchez-Aldana na Yamaze z Mexika, na třetím místě se umístil Libardo Uribe na Gas Gasu.

David byl potěšen svým výsledkem v Bogotě na G 450 X. " Byl to fantastický závod, dobře zorganizovaný," říká David. „Kolumbie má mnoho zkušených jezdců a pocitově to bylo stejné jako závod světové třídy. Uznání patří organizátorům, kteří připravili velmi náročný a zajímavý závodní okruh. "

Okruh nabídl kombinaci pískových pouštních písků, blátivé úseky i pasáže vedené v horském terénu ve výšce 3000 metrů nad mořem. Na trati se vyskytovaly také komplikované překážky, které činily trať ještě více zajímavou.

Prodejce Autogermana připravil kromě účasti známého jezdce také speciální výstavu nových modelů jako G650Xchallenge a nejlépe prodávaný R1200GS.