Rally Dakar - 7. etapa

vydáno 9. 1. 2011, text Jiří Nykodým, foto Aprilia

Sedmá etapa dakarské rally pro motocykly a čtyřkolky z Arica do Antofagasty byla zkrácena na 273 kilometrů dlouhý měřený úsek.

Motocykly
Vítězství v sedmé etapě vybojoval chilský závodník Francisco Lopez, který zdolal 273 km dlouhý měřený úsek za 3 hodiny a 29 minut. Na druhé pozici protnul cíl francouzský závodník Cyril Despres, jenž na prvního Lopeze ztratil dvě minuty. Třetí příčku vybojoval Despresův týmový kolega Španěl Marc Coma, následoval na čtvrté příčce Portugalec Helder Rodrigues a první pětku uzavřel jeho krajan Ruben Faria na KTM.

David Pabiška obsadil 54. místo se ztrátou 1,5 hodiny na Lopeze, druhý český jezdec Jan Veselý obsadil 69. pozici.

Čtyřkolky
Mezi čtyřkolkami se z vítězství radoval Argentinec Sebastian Halpern na Yamaze, který si s dnešním měřeným úsekem poradil za 4 hodiny a 1 minutu. Druhou příčku v cíli vybojoval Polák Lukasz Laskawiec. Třetí pozici obsadil Argentinec Jorge Santamarina, čtvrté místo patřilo již jedinému našemu jezdci Josefu Macháčkovi a první pětku doplnil další Argentinec - Santiago Hansen.