Rakušáci vyhráli 24 h Le Mans

vydáno 20. 4. 2009, text HP, foto Michel Jamin - ACO

Závodní tým Yamaha Austria vyhrál populární čtyřiadvacetihodinovku

Yamaha Austria Racing Team s jezdci Igorem Jermanem, Gwenem Giabbanim a Stevem Martinem získal v Le Mans po 727 kolech své první vítězství a vede letošní mistrovství světa Endurance. Jezdci rakouského týmu se vyhnuli na mokrém a často deštěm skrápěném povrchu pádu a zaslouženě zvítězili. Na druhém místě skončil se ztrátou sedmi kol tým Honda France se Sébastienem Charpentierem, Matthieu Lagrivem a Stevem Platerem, 11 kol ztrátu měl třetí Suzuki Endurance Racing Team s Vincentem Philippem, Guillaumem Dietrichem a Barrym Venemanem. Honda začínala na konci startovního pole, když hned po startu spadl nejrychlejší z kvalifikace Lagrive.
Zajímavostí byl start dvojnásobného motokrosového mistra světa Mickaela Pichona v kategorii Superstock na Hondě týmu Select Machines, po 198 kolech však tým vzdal. Nedokončil ani slovenský BK Maco Moto Racing s Pridmorem, Ribaltou a Carrascem.