První vítězství pro Buell a Eslicka

vydáno 22. 3. 2009, text SRP, foto RZ

Stroj Buell 1125R a Danny Eslick se dočkali prvního společného vítězství.

Na americkém okruhu Fontana Raceway pokračuje tento víkend šampionát AMA U.S. Superbike. Již v sobotu bylo na programu několik závodů. Předně to byly první závody tříd superbike a sportbike (obě jedou závod ještě i v neděli), ale zároveň i závod třídy supersport, který byl z důvodu špatné předpovědi počasí přesunut z neděle na sobotu.

Z druhého vítězství v superbikách se letos radoval Australan Mat Mladin, který včera pozdě v noci našeho času porazil o pouhých 0,068 sekundy svého týmového kolegu Tommy Haydena. Za dvojicí továrního týmu Makita Rockstar Suzuki přijel na třetí pozici Geoff May, jenž disponuje stejným strojem GSX-R 1000, ovšem v provedení soukromého týmu bývalého špičkového basketbalisty Michaela Jordana.

V prvním fontanském závodě třídy sportbike se vítězství dočkal nový stroj domácího Buellu, který k triumfu přivedl nadějný Dynny Eslick. Ten byl v cíli o dvě sekundy dříve než dvojice Jamie Hacking, Martin Cardenas. Anglo-Američan Hacking byl nakonec z této dvojice úspěšnější, když na cílové čáře porazil Kolumbijce Cardenase o pouhých 0,283 sekundy.

Po razantních změnách pravidel amerických supersportů přestal být o tuto třídu zájem, což se projevilo na startovním roštu závodu ve Fontaně, kam se postavilo pouhých sedm jezdců. Nejlepší z nich byl Dustin Dominguez, jenž o pět sekund porazil Garretta Willise. Třetí Clint Shobert ztrácel další dvě sekundy.