Potvrzeno - MZ pojede MS Moto2!

vydáno 15. 3. 2010, text Jiří Nykodým, foto RZ

Německá MZ dostala fixní místo ve startovní listině Moto2.

Dnes ráno bylo oznámeno, že německý závodní tým MZ společně s jediným jezdcem Australanem Anthony Westem získali fixní místo ve startovní listině nadcházející sezony šampionátu nově vzniklé kubatury Moto2. Už předsezónní tesy v Barceloně, Valencii a Jerezu napovídaly, že by tento tým mohl dostat šanci v šampionátu Moto2, protože Anthony zajížděl jedny z nejrychlejších časů a poslední test uzavřel sedmým místem.

Podle manažera týmu Martina Wimera byly právě tyto výsledky z testů jedním z hlavních důvodů, proč se rozhodlo sdružení týmů IRTA poskytnout MZ pevné místo ve startovní listině.
Na projektu MZ Moto2 bude pracovat celkem 26 zaměstnanců, kteří pracovali na vývoji rámu MZ pro Moto2.
„Už jsme byli smířeni s tím, že pokud nedostaneme šanci závodit v mistrovství světa Moto2, vstoupíme na jednu sezonu do španělského mistráku. Naštěstí nám to vyšlo,“ řekl Martin Wimmer, bývalý vítěz závodů dvěstěpadesátek.