Podmol na bedně i v neděli

vydáno 26. 10. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Libor Podmol po sobotním třetím místě získal v neděli druhou pozici v závodě mistrovství světa motokrosového freestyle.

V závodě si opět vítězství připsal, po zranění André Villy, jen velmi těžko porazitelný Remi Bizouard z Francie. Boj o druhou pozici ovšem nakonec ve svůj prospěch rozhodl náš Libor „Mouka“ Podmol, který o jediný bod porazil světového šampiona z roku 2007 Ailo Gaupa z Norska. Toto druhé místo zároveň dostalo našeho jezdce, který obhajuje titul vicemistra světa, na celkové druhé místo v letošním světovém šampionátu.

V doplňkové soutěži o nejvyšší skok skončil náš jezdec, který tuto soutěž včera vyhrál, na druhém místě, když svými 8,3 metry nestačil na 8,6 metrů Gillese Dejonga z Francie. V soutěži o nejlepší whip triumfoval Ital Massimo Bianconcini.

MS Freestyle – Riga (neděle): 1. Remi Bizouard (F, Yamaha) 314 b, 2. Libor Podmol (Suzuki) 291, 3. Ailo Gaup (N, Honda) 290, 4. Brice Izzo (F, Yamaha) 283, 5. Fredrik Johansson (S, Suzuki) 276, 6. Brody Wilson (USA, Honda) 269

MS 2008 průběžně: 1. Remi Bizouard 152 b, 2. Libor Podmol 102, 3. Fredrik Johansson 95, 4. Andre Villa (N, Suzuki) 92, 5. Fabian Bauersachs (D, KTM) 84, 6. Jack Rowe (USA, Suzuki) 77