Philippaerts vystrčil růžky

vydáno 23. 2. 2009, text SRP, foto RZ

Obhájce světového titulu MX1 David Philippaert byl nejlepší ve víkendovém klání motokrosařů ve francouzském Valence.

Tradiční motokrosové závody ve francouzském Valence každoročně přitahují nespočet světových jezdců, kteří využívají dobré dráhy a teplého počasí k přípravě na světový šampionát. Nejinak tomu bylo i v letošním roce, kdy se zde sešlo mnoho zvučných jmen. Program ve Valence přináší tradiční dvě samostatné rozjížďky tříd MX1 a MX2, ale na závěr i jednu společnou, ve které nastupují jezdci obou kategorií proti sobě.

V kategorii MX1 nejprve dominoval aktuální mistr světa této třídy, tovární jezdec Yamahy, David Philippaerts z Itálie, který zvítězil v obou základních rozjížďkách. Ovšem nenechal se zahanbit ani jeho týmový kolega Josh Coppins z Nového Zélandu, který si dojel pro 2. a 3. místo. Na pomyslné pódium se v těchto rozjížďkách dostali ještě Kevin Strijbos (třetí v první jízdě) a především Ken De Dycker, který nejenže ve druhé rozjížďce dojel druhý, ale především dokázal zvítězit v závěrečném společném závodě s jezdci kategorie MX2. V něm tovární jezdec Suzuki bojoval s Philippaertsem, jehož nakonec porazil o pouhých 1,918 sekundy. Třetím místem získal bronz pro továrnu Honda jinak ve Valence velmi dobře působící Nizozemec Marc De Reuver.

Ve třídě MX2 zvítězil v první rozjížďce domácí Marvin Musquin, ovšem to bylo také jediné, co domácí hvězda předvedla, protože jak druhou jízdu, tak i společný závod Musquin nedokončil. Druhá rozjížďka se stala kořistí továrního jezdce rakouské KTM Shauna Simpsona z Británie, který byl navíc i nejlepším jezdcem s motocyklem třídy MX2 ve společném finále.

Další příprava před motokrosovým Grand Prix se nyní odehraje již tento víkend v italském Cingoli, kde je na programu druhý závod tamního mezinárodního mistrovství, jehož se účastní i několik českých závodníků.