Osterpokal v Güstrowe

vydáno 12. 4. 2009, text SRP, foto RZ

V Güstrowě nejlepší Australan Sullivan, náš Jaroš na 9. místě.

Východoněmecký Güstrowe nedaleko Rostocku byl svědkem mezinárodního plochodrážního závodu Internationaler Osterpokal 2009. Vedle domácích borců se na plochodrážním ovále představilo několik zajímavých zahraničních závodníků, z nichž patrně největší pozornost měl australský jezdec Ryan Sullivan. Ten se také nakonec radoval i z celkového vítězství, o které musel bojovat až do dodatkové rozjížďky, ve které porazil polského závodníka Adriana Gomolského, jenž měl po základní části stejně jako Sullivan 13 bodů. Dodatečná rozjížďka musela být vypsaná i o třetí místo na stupních vítězů. Dvacet základních rozjížděk totiž určilo shodně 12 bodů domácímu Christianu Hefenbrockovi a ruskému jezdci Maximu Bogdanovi. V dodatečné jízdě byl úspěšnější Rus, který si tak odvážel pohár pro třetího jezdce celkové klasifikace.

V Güstrowe se představila i dvojice českých závodníků. Na sever Německa vyrazil Jan Jaroš a Luboš Tomíček. Úspěšnější byl nakonec Jaroš, který vyjezdil sedm bodů a tím i deváté místo konečného pořadí. Tomíček získal pouze čtyři body, což nakonec stačilo pouze na 13. místo.