Neugebauer pátý na ADAC MX Masters

vydáno 20. 4. 2009, text HP, foto archiv

Filip Neugebauer, loňský motokrosový vicemistr Německa, obsadil páté místo na kvalitně obsazeném závodě v německé Drehně

Filip Neugebauer z moravských Diváků má v Německu hodně dobré motokrosové jméno. Potvrdil ho i v neděli, když v německé m seriálu ADAC MX Masters obsadil výborné páté místo po pátém a šestém místě v jednotlivých jízdách. Celkovým vítězem byl mistr světa MX1 z roku 2007 Belgičan Steve Ramon (Teka Suzuki), který vyhrál obě jízdy před domácím Marcusem Schifferem a Maďarem Kornelem Némethem (oba Sarholz KTM). Jiří Čepelák (Yamaha Profi Auto) skončil devátý po sedmém a jedenáctém místě v jízdách, Petr Smitka (Sarholz KTM) byl 13. (14. a 13. v jízdách). Bodovali i další – Kulhavý získal šest bodů, Martin Kohút pět a Petr Masařík čtyři.
V kategorii Youngster Cup dojel Michael Špaček (Goldfren Deutschland Kawasaki) jednou dvanáctý, mezi nejmladšími v ADAC MX Junior Cup dojel Václav Kovář (Off-road Klub Jinín) desátý a osmý.