Na úvod Ruben Faria

vydáno 18. 4. 2009, text SRP, foto RZ

První etapu portugalské Bajas Terra del Rey vyhrál domácí Ruben Faria.

Jezdec týmu TMN Yamaha vyhrál páteční prolog na letošní Bajas Terra del Rey, zahajovací rallye letošního evropského šampionátu Bajas. Ruben Faria dovedl do cíle úvodní etapy stroj Yamaha YZ 450, se kterým osmikilometrový měřený úsek zvládl za 5:25,6 minuty. To bylo o 9,9 sekundy rychleji než stejný úsek zvládl jeho krajan Mário Patrao, startující na Suzuki RMZ 450. Třetím nejlepším byl další portugalský jezdec Gustavo Gaudencio, jenž byl s motocyklem BMW GX 480 o dalších 0,5 sekundy pomalejší.

V kategorii Quad byl nejrychlejší Joao Lopes z Portugalska, jenž osmikilometrový úsek zvládl za výborných 5:21,4, tedy ještě rychleji než nejlepší solo motocyklista. Na druhém místě mezi čtyřkolkami skončil Filipe Fininko Leal, který zaostal o 3,9 sekundy, tedy i on byl o 0,3 sekundy rychlejší než motocyklista Faria. Třetí místo v kategorii quad patřilo dalšímu portugalskému jezdci Humbertu Pintovi. Ten zaostal za nejlepším o 7,5 s. Všichni tři nejrychlejší jezdci kategorie quad používají stroje Suzuki LTR 450.

Bajas Terra del Rey pokračuje dnes a zítra dalšími etapami.