MS Endurance – 1. kvalifikace

vydáno 6. 11. 2008, text Petr Štola

Na okruhu v katarském Dohá začal poslední závod vytrvalostního mistrovství světa.

Okruh Losail je svědkem třetího světového šampionátu této motocyklové sezony. Po zastávkách mistrovství světa superbike a klasického Grand Prix se tentokrát na okruhu nedaleko hlavního města Kataru sešli jezdci a týmy mistrovství světa vytrvalostních závodů. Již dnes byl na programu první kvalifikační boj, jenž na prozatímní pole position postavil francouzský tým Suzuki Endurance Racing, který nastupuje v obměněném složení. Vedle stálých jezdců Matta Lagriva a Juliena Da Costy se totiž představuje Guillaume Dietrich, jenž nahradil zraněného Vincenta Phillipa. Na druhém místě dnes skončil v úvodní kvalifikaci Bolliger Team Switzerland, který se strojem Kawasaki Ninja ZX-10R zaostal za tovární Suzuki GSX-R1000 o 0,7 sekundy. S bezmála sekundovou ztrátou se poté kvalifikoval dnes třetí tým Yamaha Folch Endurance (Ribalta, Vallcanera).

I letos se v Dohá představuje ve vytrvalostním klání český jezdec. Je jím Jakub Smrž, jenž se dohodl na podmínkách startu s týmem Maco Moto Racing. Tento slovenský tým skončil celkově na 6. místě, když nejrychlejším jezdcem byl právě náš Kuba Smrž, který časem 2:03,274 vyhrál svou kvalifikační skupinu.

Dohá – 1. kvalifikace:1. Suzuki Endurance Racing Team 2:02,808, 2. Bolliger Team Switzerland 2:03,563, 3. Yamaha Folch Endurance 2:03,775, 4. Yamaha Austria RacingTeam 2:03,781, 5. Phase One Endurance 2:04,027, 6. Maco Moto Racing 2:05,013, 7. Diablo 666 Bolliger 2:05,319, 8. Q.E.R.T. IJT 2:05,414, 9. Team LTG 57 2:05,891, 10. RT Racing Team MotoVirus 2:06,109