Macháček vítězí v dnešní etapě

vydáno 5. 1. 2009, text Petr Štola, foto RZ

Marco Coma a Josef Macháček byli nejlepší ve třetí etapě Rally Dakar.

Marc Coma potvrdil své vedoucí místo v celkovém pořadí dnešním vítězstvím ve třetí etapě. V prozatím nejtěžším testu skončil na druhém místě Nor Pal Anders Ullevalseter a na třetím Španěl Jordi Viladoms. Smůlu měl náš Martin Macek, který nejenže nabral bezmála dvouhodinovou ztrátu, ale v cíli na něj navíc čekala penalizace v podobě 35 minut. Náš jezdec se tak rázem propadl v celkovém pořadí až na 75. místo. Nejlepším českým jezdcem tak je po třetí etapě Dušan Randýsek, který dnes skončil na 45. místě, tedy čtyři pozice za dnes nejlepším z našich Davidem Pabiškou. Randýsek je v celkovém pořadí na 73. místě, Pabiška si po ztrátě z úvodní etapy, kdy byl až na dvoustém místě, polepšil na 115. pozici. Nicméně i on dnes získal drobnou penalizaci za nedodržení rychlosti. Jan Froněk, který včera minul jeden z kontrolních bodů, což ho stálo bezmála 1,5 hodiny penalizace, dnes dokončil etapu na 140. pozici, což ho v celkovém pořadí opět posunulo hlouběji do tabulky, kde mu nyní patří 125. příčka.

Skvělý den naopak zažil čtyřkolkář Josef Macháček. Čtyřnásobný výtěz Rally Dakar dnes slavil ve třetí etapě vítězství, když o 1:47 minuty porazil prozatím nejlepšího jezdce této kategorie Christophera Declercka z Francie. V celkovém pořadí sice stále vede Declerck, nicméně náš Macháček se vrátil na druhé místo, kde nyní na vedoucího jezdce ztrácí 30:47 minuty.