Letos podruhé Toni Bou

vydáno 9. 2. 2009, text SRP, foto RZ

Španěl Toni Bou zvítězil ve svém druhém letošním halovém trialu.

Tovární jezdec Montesy, španělská hvězda posledních dvou sezon a dvojnásobný mistr světa z haly i venkovních trialových soutěží, Toni Bou, zvítězil ve třetí letošní soutěži mistrovství světa v halovém trialu. Před zraky bezmála deseti tisíc fanoušků triumfoval obhájce světové koruny v Palau Sant Jordi v Barceloně.

Pro závodníky bylo připraveno několik sekcí s umělými překážkami a zejména první tři byly velmi náročné. Nebylo jezdce, který by zde neudělal chybu, jenže po této náročné sekci přišlo několik méně drastických překážek, na kterých dokázal Bou získat dostatečný náskok, jenž si nakonec s přehledem udržel až do projetí poslední překážky. V cíli se radoval z vítězství poté, co si došlápl pouze pro 12 trestných bodů.

Na druhém místě skončil včera odpoledne Adam Raga, vodící tovární speciál Gas Gas. Raga získal 21 trestných bodů, což bylo o čtyři méně než třetí španělský jezdec na stupních vítězů Albert Cabestany (Sherco).

V celkovém pořadí je po třech závodech na čele Toni Bou, který má 22 bodů. Druhý Albert Cabestany ztrácí šest bodů, tedy stejně jako třetí jezdec celkového pořadí Adam Raga, kterého prozatím na bronzovou příčku posílá horší umístění z jednotlivých závodů (Cabestany má jedno vítězství)