Laila Sanz získala titul

vydáno 21. 9. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Španělka Laila Sanz vyhrála trial ve Španělsku a stala se poosmé mistryní světa.

Osmý titul získala včera ve španělské Castelloli domácí reprezentantka Laia Sanz, která se na vrchol světového šampionátu vrátila po roční přestávce, kdy vystřídala Němku Iris Krämer. Ta včera skončila druhá a již tak nemůže překonat svou největší soupeřku, usměvavou Laiu Sanz. Systém světového šampionátu trialistek uděluje na konci body ze dvou nejlepších závodů Grand Prix, takže ani třetí závod, který je na programu již příští týden v Andoře, nemůže ovlivnit pozici vítěze mistrovství světa.

Na druhém místě ve včerejší soutěži skončila právě Iris Krämer, která tak v celkovém pořadí prozatím vystřídala na stejné pozici britskou šlapačkářku Rebeku Cook.

GP Španělska: 1. Laia Sanz (E, Montesa) 10, 2. Iris Krämer (D, Scorpa) 41, 3. Rebekah Cook (GB, Gas Gas) 47, 4. Donna Fox (GB, Sherco) 60, 5. Louise Forsley (USA, Gas Gas) 68, 6. Maria Conway (GB, Beta) 70

Grand Prix 2008: 1. Laia Sanz 40 b, 2. Iris Krämer 32, 3. Rebekah Cook 32, 4. Donna Fox 24, 5. Maria Conway 23, 6. Rosita Leotta (D, Gas Gas) 18