Kvalifikaci ovládl Cairoli a Osborne

vydáno 11. 4. 2009, text SRP, foto Yamaha De Carli

Antonio Cairoli a Zach Osbourne ovládli dnešní kvalifikační rozjížďky na GP Turecka.

Vítězem dvacetiminutové kvalifikační rozjížďky na Grand Prix Turecka v Istanbulu se stal ve třídě MX1 italský jezdec týmu Red Bull Yamaha De Carli, Antonio Cairoli, který o tři sekundy porazil svého krajana a loňského mistra světa Davida Philippaertse. Třetím místem se blýskl belgický tovární jezdec Suzuki Ken de Dycker.

Ve třídě MX2 zářil americký jezdec Zach Osborne, který o čtyři sekundy porazil vedoucího jezdce šampionátu Gautiera Paulina z Francie. Třetí místo v rozjížďce, která určila pořadí jezdců v jakém si budou zítra vybírat postavení na startu dvou bodovaných závodů, vybojoval tovární jezdec KTM Shaun Simpson z Velké Británie.

Naši jezdci skončili ve třetí desítce výsledkové listiny. Ve třídě MX2 jsme měli permanentní dvojici Petr Smitka (KTM Sarholz) a Martin Michek (TM Racing). Úspěšnější byl mladší z nich, tedy Petr Smitka, který v kvalifikačním závodě skončil na 24. pozici. Martin Michek byl o 20 sekund pomalejší a v kvalifikační rozjížďce mu patřilo 26. místo. Ve třídě MX1 opět startoval s divokou kartou Filip Neugebauer. Ten svou Kawasaki dovedl do cíle na 25. místě.