Klatovský se udržel v top ten

vydáno 16. 3. 2009, text SRP, foto Petr Štola

Antonín Klatovský si udržel postavení v elitní desítce i po posledním závodě mistrovství světa Ice Speedway 2009.

Na ledovém oválu nizozemského Assenu se včera konal poslední závod letošního mistrovství světa ploché dráhy na ledě. Náš nejlepší jezdec této motocyklové disciplíny Antonín Klatovský nastupoval k tomuto závodu v pozici jezdce elitní top ten a tak jistě bylo hlavním cílem udržet velmi dobré 10. místo. To se nakonec i stalo, když náš jezdec v samotném ledařském finále vybojoval 11. pozici. Po pěti základních jízdách, po kterých náš jezdec měl na svém kontě šest bodů, když bodoval v každé své jízdě, startoval ve finálové jízdě C. V ní podlehl rakouské dvojici Franz Zorn, Markus Skabraut, ale porazil domácího Johnny Tuinstru. Antonín Klatovský tak v letošní sezoně celkovým desátým místem výrazně zlepšil své loňské umístění a společně s Rakušanem Zornem, Němcem Bauerem a Finem Aakkem jako jediný pronikl mezi ruskou ledařskou elitu, která v každém závodě okupovala nejlepší pozice.

V samotném závodě zvítězil opět Nikolaj Krasnikov, který si tak připsal vítězství i v osmém závodě letošní sezony. Zkušený Rus tím získal díky plnému bodovému zisku svůj již pátý titul mistra světa a jednoznačně tak potvrdil, že na ledě vládně stejně jako například Valentino Rossi na silnici.