Jarvis: "lepší to být nemohlo!"

vydáno 7. 12. 2009, text Jiří Nykodým, foto RZ

Závodní ředitel Yamahy je velmi spokojen se ziskem všech tří titulů v královské kubatuře.

Yamaha v letošním šampionátu mistrovství světa silničních motocyklů zopakovala loňský úspěch, když znovu získala všechny tři tituly. V královské kubatuře MotoGP vyhrála Yamaha titul v soutěži jezdců, týmů i titul výrobce. Pro ředitele Yamaha Motor Racing Lina Jarvise to byla velmi úspěšná sezona, také díky tomu, že měli dva velmi silné jezdce, kteří sváděli navzájem velmi tvrdé souboje.
„Měli jsme letos fantastickou sezonu. Ukončit rok s třemi tituly je fantastický výsledek. Stejně tak druhé místo, které získal Jorge, byl to skvělý rok. Myslím si, že podobnou odívanou budeme moci sledovat i v roce 2010. Letos to nebyl jen jezdec, který by v šampionátu dominoval. Celý souboj byl velmi vyrovnaný, ale Valentino chyboval méně než Jorge s získal víc vítězství. Odvedl skvělou práci. Také Jorge udělal letos velký pokrok, ale uvidíme, co přijde v příští sezoně. Casey Stoner v závěru sezony také předvedl, že umí být velmi rychlý a i Dani Pedrosa jezdil skvěle. Je možné, že letošní výsledek obhájíme i za rok, všechno je možné. Máme výborné jezdce, skvělý tým a dobré inženýry, takže k tomu máme všechny předpoklady. Naši soupeři udělají opět vše, aby nás porazili, takže uvidíme. Nebude to jednoduché, ale určitě do toho dáme vše a pokusíme se opět vyhrát všechny tři tituly,“ řekl Lin Jarvis.


Další iČMN články

  • Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
  • Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
  • Velká cena Velké Británie prostě uplavala

Články na MotoLife

  • Motorbike 6/2025
  • Motorbike 5/2025
  • Motorbike 4/2025
  • Motorbike 3/2025
  • Motorbike 1-2/2025

Aktuálně na MotoLife

Příspěvky motorkářů

MotoLife
před 2 dny v 19:28
Před čtvrtstoletím odešel nejslavnější český motocyklový závodník František Šťastný
Moto.cz
22. května v 21:36
V naší nedělní redakční fotogalerii vám přinášíme to nejzajímavější z dění na mosteckém autodromu při závodech WorldSBK 👍 🥰 🏍
Celá galerie: www.moto.cz/.../2988-worldsbk-most-2025-fotogalerie-z-nedelnich-zavodu
Všechny příspěvky ...