Jan Klatovský dál nepostoupil

vydáno 15. 1. 2009, text SRP, foto RZ

O uplynulém víkendu se snažil Jan Klatovský dostat do letošního světového šampionátu na ledě.

V rakouském Saalfeldenu se o víkendu konalo první kvalifikační kolo letošního mistrovství světa na ledové ploché dráze. Postupová matematika byla jasně daná a určovala, že o titul světového šampiona se může utkat jen pět nejlepších z této skupiny.

Bez jediné porážky prošla sítem rozjížděk ruská ledařská hvězda a aktuální vicemistr světa, Dmitrij Chomicevič, který v 1. kvalifikaci zvítězil. Na druhém místě skončil domácí mistr Evropy a třetí muž loňského světového šampionátu Franz Zorn, třetí byl klasifikován Němec Günther Bauer. Do Grand Prix se dále kvalifikoval čtvrtým místem bratr vítězného Chomiceviče Vitalij, ale i pátý Fin Antti Aakko.

V závodě jsme měli také dva naše jezdce. Od Andreje Diviše se postup nečekal a proto nikoho nepřekvapilo jeho poslední, šestnácté místo, na kterém měl jeden jediný bod. Ovšem velké naděje jsme vkládali do Jana Klatovského, zejména poté, co působivě zvládl závod domácího šampionátu na zamrzlém rybníce Růžená. Nicméně mladší z bratrů Klatovských se i přes svůj boj mezi postupující pětici nedostal a svět mu tak i v roce 2009 svou náruč nerozevřel. O konečné podobě letošního šampionátu rozhodnou zbývající dvě kvalifikační kola, po kterých bude známá celá šestnáctka jezdců, včetně dvojice náhradníků.