Halové enduro v Janově

vydáno 25. 1. 2009, text SRP, foto KTM / J. Edmunds

Ivan Cervantes zvítězil v halovém světovém poháru v enduru.

Španělský tovární jezdec KTM Ivan Cervantes zvítězil ve druhém závodě letošního světového poháru v halovém enduru. Cervantes si připsal ve třech bodovaných rozjížďkách dvě vítězství a jedno 4. místo, což mu v konečném pořadí dalo triumf před polským jezdcem Taddy Blazusiakem. Ten si v úvodní rozjížďce dojel pro body za 4. pozici, ve druhé byl klasifikován na třetím místě. Svou zlepšující tendenci potvrdil ve třetí rozjížďce, ve které zvítězil. Pro továrnu KTM tak přidal další skvělý výsledek.

Na třetím místě celkové klasifikace skončil domácí Fabio Mossini. Ten s motocyklem Honda nejprve bojoval s Cervantesem o vítězství v první a druhé rozjížďce, když vždy dojel na druhé pozici. O tom, že nakonec skončí na třetí pozici celkového pořadí, rozhodla třetí jízda, ve které Mossini dojel až na sedmém místě.

Na čele celkové klasifikace letošního světového poháru je po závodech v Barceloně a Janově Ivan Cervantes, který má 78 bodů. Druhý Tadeusz Blazusiak má bodů 65. O třetí místo se přetahuje mistr světa Mika Ahola, jenž letos získal v halové sezoně zatím 37 bodů, tedy stejně jako Ital Fabio Mossini a Španěl Xavier Galndo.