GP Katar - závod 125 cm3

vydáno 11. 4. 2010, text Jiří Nykodým, foto RZ

V prvním závodě letošní sezony se z vítězství radoval Španěl Nicolas Terol, Jakub Kornfeil dojel dvacátý.

Po startu premiérového závodu stopětadvacítek sezony 2010 se ujal vedení Španěl Marc Marquez, na druhé místo se zařadil, druhý jel Egren Vasquez, třetí Espargaro, čtvrtý Terol a první pětku uzavíral Randy Krumenacher. Český závodník Jakub Kornfeil se po startu zařadil na osmnácté místo.

I po třech odjetých kolech byly mezi prvními jezdci minimální rozdíly a pořadí se neustále přelévalo, do vedení se dostal Vasquez, druhý jel Marquez, následoval Terol, Rabat a Espargaró. V následujících několika kolech se na čele stále držela sedmičlenná skupina jezdců vedená Vasquezem, kde byl první a poslední jezdec v jedné sekundě! Po deseti odjetých okruzích jel náš Jakub Kornfeil na dvacáté pozici, kde bojoval se Španělem Martinem a Malajcem Khairuddinem. Čtyři okruhy před cílem závodu vedl startovní pole Nicolas Terol na Aprilii, za ním jel Espargaró, Vasquez, Marquez, Rabat, Cortese a Krumenacher. V závěru závodu se podařilo Nicolasi Terolovi ujet zbytku startovního pole, na druhého Vasqueze měl dvě kola před cílem náskok již 1,5 sekundy.

Zvítězil tak neohrožený Terol, ale samotný konec závodu okořenili Marc Marquez a Efren Vasquez ostrým soubojem o druhé místo, kde nechyběl ani kontakt obou motocyklů, úspěšnější byl nakonec Vasquez. Třetí dojel tedy Marquez, čtvrtý Espargaró a pátý Rabat. Jakub Kornfeil obsadil dvacátou pozici.