Finální příprava pro Menu a Cervantese

vydáno 19. 3. 2009, text SRP, foto KTM / J. Edmunds

Oriol Mena a Ivan Cervantes vyhráli poslední přípravu před startem endurové světové sezony.

Jedním z posledních závodů, který mohli enduristé využít jako přípravu na blížící se úvodní podnik mistrovství světa (o víkendu v portugalském Penafielu), bylo tradiční enduro Dos Dies Enduro Del Serge, které letos napsalo svou již 21. kapitolu. Na testech nedaleko španělské Barcelony se tak představilo několik velmi kvalitních jezdců, kteří ovládli výsledkové listiny sobotního i nedělního závodu.

Úvodní den byl nejvlídnější pro domácího Oriola Menu, jenž s továrním Husabergem zvítězil o necelé dvě sekundy před továrním jezdcem německé BMW Juhou Salminenem. Toho následoval týmový kolega David Knight, který si vedle třetí pozice celkového pořadí připsal vítězství v hodnocení kategorie Enduro 3 (Mena a Salminen jeli v Enduro 2). Na čtvrtém místě celkové kvalifikace prvního závodu skončil Cristobal Guerrero (Yamaha), kterého následoval pátý Ivan Cervantes.

Tovární jezdec KTM Ivan Cervantes byl nejlepší ve druhém závodě, ve kterém si připsal vítězné zakončení zimní přípravy. Druhé místo celkově a první ve třídě Enduro 2 si připsal Cristobal Guerrero, jenž o jedinou sekundu porazil a na třetí pozici tak odsunul Fina Juhu Salminena. Pětici nejlepších poté doplnili čtvrtý Oriol Mena a pátý Xavier Galindo (KTM).