FIM Final SGP Bydhošť

vydáno 19. 10. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Tomasz Gollob potvrdil svou suverenitu na dráze v polské Bydhošti, mistrem světa Nicki Pedersen.

Polák Tomasz Gollob zvítězil v závěrečném závodě plochodrážního Grand Prix, který se včera večer konal na ovále v polské Bydhošti. Na druhém místě skončil vítěz letošní zlaté přilby, Dán Hans Anderssen, třetí byl Greg Hancock z USA. Titulu mistra světa pro letošní rok se ovšem dočkal Nicki Pedersen z Dánska, který s přehledem udržel své vedoucí postavení, i když v Polsku mu patřilo až 5. místo. Náš Lukáš Dryml předvedl na závěr sezony dobrý výkon. Po sedmém místě v základním programu ovšem nezvládl první semifinálovou rozjížďku, ve které skončil poslední. I tak se nakonec dočkal osmé pozice, což byl jeho letošní druhý nejlepší výsledek.

Součástí posledního závodu mistrovství světa jednotlivců byla i jediná rozjížďka o 200 tisíc dolarů. Takzvané Super Prix vyhrál Tomasz Gollob, který si z finanční odměny připsal 120 tisíc. Pro 40 tisíc za druhé místo si dojel Jason Crump, 25 tisíc si odvezl třetí Polák Rune Holta, zatímco mistr světa Nicky Pedersen ulil start a byl diskvalifikován, přesto jako odměnu dostal zbývajících 15 tisíc dolarů.