Evropské enduro odstartovalo ve Francii

vydáno 11. 4. 2009, text SRP, foto BMW

Ve francouzském Riom-Es-Montagnes odstartoval evropský endurový šampionát.

Dvoudenní podnik nabídl tradičně první boje o body do šampionátu starého kontinentu již v sobotu. Ve třídě Junior E1 byl dnes nejrychlejší domácí Romain Dumontier, který o bezmála 1:30 minuty porazil italského jezdce Guido Confortiho. Na třetím místě skončil Berenger Carrier, tedy další z domácích jezdců. Náš Milan Engel dokončil závod na 14. pozici. Matěj Macháček úvodní den nedokončil.

Ve třídě Junior E2/E3 byl nejlepší domácí Yannick Bossi, který na druhé místo odsunul krajana Adriena Metgeho a na třetí dalšího francouzského jezdce Pierre Palluta. Pro body si osmnáctým místem dojel náš Petr Hušek. Naopak bez bodů dnes skončil Marek Borák, na kterého zbylo 23. místo. Do cíle se v této třídě nedostali jak Jakub Šefr, tak ani Jiří Frolík.

Ve třídě Senior E1 zvítězil Ital Alessio Paoli. Druhý dojel domácí Marc Bourgeois, třetí pak další Ital Andrea Belotti. Nejlepším z našich byl jedenáctý Martin Kuklík, který na 12. místo poslal stálého účastníka světového šampionátu Davida Čadka.

Třída Senior E2 měla svého vítěze v podobě Itala Andrea Beconiho, který za svá záda odsunul druhého Paula Felicia z Portugalska a Giuseppe Canovu z Itálie. Naši Karel Scheder, Tomáš Císař, ani Zdeněk Čech cíl neviděli.

Vítězem kategorie Senior E3, ale i celkovým vítězem sobotního dne se stal slovenský jezdec Štefan Svitko, kterého na stupních vítězů třídy E3 doplnil po skvělém výkonu náš Víťa Kuklík. Třetí skončil Nizozemec Mark Wassink. Na body se dostal čtrnáctým místem i Milan Kubík, stejně jako šestnáctý Jiří Klika a sedmnáctý Rostislav Ondračka. Bez bodů, ale i bez projetí cílem, se dnes ve Francii prezentoval Lukáš Kučera.