Doha - MS Endurance

vydáno 8. 11. 2008, text -ps-

Yamaha Austria Racing Team vítězí v katarském Dohá. Maco Moto Racing na bedně.

V katarském Dohá dnes proběhl poslední závod letošního mistrovství světa endurance. Vítězství na závěr roku si připsal rakouský Yamaha Austria RacingTeam, který ve složení Igor Jerman (SLO), Steve Martin (AUS) a Steve Plater (GB), absolvoval během osmihodinového závodu celkem 226 kol. Na druhém místě skončil po drtivém finiši tým Yamaha Folch Endurance, který v poslední půlhodině odsunul na třetí místo slovenský tým Maco Moto Racing, v jehož středu jezdil náš Jakub Smrž.

Světovým šampionem se stal tovární Suzuki Endurance Racing Team, který v tomto závodě skončil po pouhých patnácti kolech, když v prvním střídání jezdící Matthieu Lagrive havaroval v době, kdy byl pod tlakem našeho Kuby Smrže.

Dohá – závod: 1. Yamaha Austria RacingTeam 226 k, 2. Yamaha Folch Endurance -3 k, 3. Maco Moto Racing -4 k, 4. Bolliger Team Switzerland -5 k, 5. RMT 21 Racing -5 k, 6. Q.E.R.T. IJT -5 k, 7. 18 Sapeurs – Pompiers -6 k, 8. RT Racing Team Motovirus -6 k, 9. Team LTG 57 -9 k, 10. Team Endurance Moto 45 -9 k